באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: תלמידי קרית עמל יעברו לתיכון

קרית טבעון: תלמידי קרית עמל יעברו לתיכון

תלמידי בית הספר היסודי קרית עמל יתחילו את שנת הלימודים הבאה במבנים הנמצאים בתיכון עקב עבודות לחיזוק בית הספר מפני רעידות אדמה. מנהל מחלקת החינוך: “זהו פרויקט בסדר גודל לאומי, שנועד קודם כל להבטיח את ביטחונם של התלמידים”. 

אורט גרינברג
בית ספר קרית עמל, יעבור חיזוק מפני רעידות אדמה. צילום: דוברות קרית טבעון.

המועצה המקומית קרית טבעון החלה במימוש פרויקט ארצי, ביוזמת משרד החינוך, לחיזוק מבני חינוך בפני רעידות אדמה. המבנה הראשון שזוכה לחיזוק בקרית טבעון הוא בית הספר קרית עמל. חיזוק מבנה בית הספר הינו בהמשך לסקר מבני חינוך (בתי ספר), שנערך לאחרונה ואשר בחן מבנים על פי קריטריונים של רגישות ומקדמי סיכון. על פי הסקר נמצא כי בקרית טבעון ישנם 3 מבנים בהם נחוץ חיזוק בפני רעידות אדמה: בית הספר קרית עמל, בית הספר רימונים ובבית הספר התיכון טורט גרינברג כשברשות מעריכים כי חיזוק המבנים הנותרים יבוצע בקיץ הבא. מדובר בפרויקט הממומן על ידי משרד החינוך בסכום של 5.7 מיליון ₪ והוא יבוצע בשלבים. בשלב הראשון כאמור, יבוצע חיזוק מבנה בית הספר קרית עמל בעלות המוערכת בכ- שני מיליון ₪. את ההליך התכנוני ביצעו חברת א.ב. מתכננים, משרד מוביל ובקיא בתחום וזאת  בתיאום ובהנחיה של משרד החינוך והמועצה המקומית קרית טבעון.

לדברי מנהל מחלקת החינוך יאיר אודם, מכיוון שמדובר בהיקף עבודות נרחב אשר יגלוש לתחילת שנת הלימודים, המועצה נערכה מבעוד מועד בכדי למצוא פתרון לכ-120 תלמידי בית הספר. בימים אלה הרשות נמצאת בעיצומן של העבודות להכשרת כיתות חלופיות בבית ספר אורט גרינברג, במבנה החטיבה הישן, במטרה לקלוט את תלמידי קרית עמל. במועצה מעריכים כי התלמידים יחזרו ללמוד בבית הספר קרית עמל אחרי החגים. “התהליך נעשה בשיתוף הנהלת ביה”ס והנהגת ההורים, שביקשו לא לדחות העבודות לשנה הבאה” הדגיש אודם. “זהו פרויקט בסדר גודל לאומי, שנועד קודם כל להבטיח את ביטחונם של התלמידים ושל צוות בית הספר. אנו מודעים לאתגרים הנובעים מביצוע הפרויקט ולהצלחתו נדרשים ההבנה והסיוע של ההורים, גם בהתמודדויות הלוגיסטיות ששינוי כזה מוביל”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter