באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: תכנית שימור לרחובות הותיקים

קרית טבעון: תכנית שימור לרחובות הותיקים

במועצה המקומית קרית טבעון מבקשים לשמר את חזות הרחובות הותיקים של הקריה ולשם כך בונה המועצה תכנית לשימור. אריאלי “זו אמירה מאוד מרשימה בנושא צביון הישוב, במיוחד נושא החזות”

המועצה המקומית קרית טבעון עומדת לצאת בתכנית לשימור הרחובות הותיקים של הקריה. במסגרת התכנית נבחרו 19 רחובות אשר לדעת המנהל ההנדסי קיימים בהם מאפיינים ייחודים המהווים את ‘רוח המקום’ . התכנית באה למנוע שינויים במראה הרחובות אשר נובע מכך שבעלי בתים מנצלים את הבניה המותרת להם על פי התב”ע (תכנית בניין עיר), כגון חניות סגורות, גדרות גבוהות וכיוצא באלה שאינם מתאימים לצביון הרחוב.

צביון כפרי
קרית טבעון, הרחובות הותיקים יזכו לתכנית שימור. צילום: רונן צומר.

 במסגרת הכנת התכנית צילמו במועצה כ- 1500 חזיתות של בתים, ערכו מיון ובדקו את המאפיינים של כל רחוב. במועצה חוששים כי אם לא תיושם תכנית שימור, ידמו הרחובות הללו, ברבות השנים, לרחובות החדשים יותר בקרית כגון רחוב יצחק רבין שבו מעטים ההולכים ברחוב למרות המדרכות הרחבות וזאת בשל הגדרות הגבוהות היוצרות ניכור והמחסור בצמחיה הגורם לרחוב להיות חם יותר. מצד שני, כוללת התכנית גם מספר הקלות הן בתחום של איחוד וחלוקה והן במתן אפשרות לפתרונות אחסון בחלק האחורי של המגרש.

אדריכל נועם אסתרליץ העורך את תכנית השימור “להרבה אנשים יש תחושת בטן שאם לא נהיה זהירים, אנחנו נאבד את הדבר הזה שנקרא טבעון. הרעיון הוא שיש דבר ייחודי שנקרא טבעון שאנו חשים אותו גם בעיניים לא מקצועיות בעיניים מקצועיות אפשר לראות יש דברים, פרטים וצורות בניה שאין במקומות אחרים. הדבר הזה נקרא רוח המקום, אין לו מחיר ולא ניתן לשחזר אותו. מדובר במשאב נדיר שניתן אפילו לכמת אותו כלכלית ”

מהנדס המועצה, מריוס ראפ “זו תכנית מאוד חשובה ועשינו אותה כשרצינו להגדיר מה לשמר ברחובות מסויימים אבל אז הבנו שאי אפשר להסתפק בכך מפני שיש מאפיינים פיזיים שצריך להתייחס אליהם וכך התכנית הלכה ותפחה. אנו מתכוונים לקבוע מועד לשיתוף ציבור שאליו יוזמנו התושבים”

ראש המועצה, דוד אריאלי “זו אמירה מאוד מרשימה בנושא צביון הישוב, במיוחד נושא החזות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter