באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: תכנית נגד שריפות

קרית טבעון: תכנית נגד שריפות

תכנית מקיפה למניעת שריפות בקרית טבעון הוצגה בפני  נציב כבאות והצלה, רב-טפסר שחר איילון. אריאלי: “הציבור בקרית טבעון מעוניין  לחיות בתוך היער ועל כן עלינו לבצע מערך הסברה מאד יסודי”

תכנית מקיפה למניעת שריפות בקרית טבעון הוצגה  בשבוע שעבר בפני נציב כבאות והצלה רב- טפסר שחר איילון וכן בפני פורום של אנשי הרשות הארצית לכבאות והצלה. התכנית אשר הוצגה על ידי האגרונום המתכנן, חנוך בורגר הועברה לאישור הרשות הארצית לכבאות והצלה וזאת לאחר שלפני כשנתיים פורסם על ידי חדשות YCOM כי על פי איגוד הכבאות נושא מניעת השריפות בטבעון אינו מתקדם לשביעות רצונם.

אזור חיץ
בתים בסמוך ליער. צילום: רונן צומר.

כזכור, בחודש יולי 2014 בישיבת מליאה שלא מן המניין, אושר תב”ר בסך 500 אלף ₪  לתכנון אזורי חייץ ביערות ביישוב ולהגנה מפני שריפות והצתות.  לאחר מכרז הופקד התכנון בידיו של בורגר. עלות הפרויקט מסתכמת בכ-6.8 מיליון שקלים. לדברי ראש המועצה דוד אריאלי בימים אלה נעשית פעילות מואצת לגיוס הכספים ממשרד האוצר, קק”ל, הקרן לשטחים פתוחים ומהמשרד לפיתוח הנגב והגליל.

רב- טפסר שחר איילון: ” היום, יותר מאשר בעבר, אנו יודעים כי מערך כיבוי האש בנוי מהרבה פעילויות מקדימות שיש לעשות. מניעה חשובה על מנת לשמור על חיי אדם וחשובה במיוחד בכדי לשמור על לוחמי האש. החשש שלנו הוא מאירועי שריפה שעלולים להפוך למלכודת אש”.

ראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי: “חשוב להבין את המורכבות בה מועצת קרית טבעון נמצאת: הציבור בקרית טבעון מעוניין  לחיות בתוך היער ועל כן עלינו לבצע מערך הסברה מאד יסודי ומדויק על מנת להבהיר את נחיצותם של אותם קווי חיץ. בנוסף, אנו זקוקים לעזרה וסיוע בטיפול באותם אזורי חיץ אשר נמצאים בשטחים הפרטיים. מקור הסיכון הגבוה ביותר לאדם בכלל ובטבעון בפרט הוא העצים הגדלים בחצר ביתו”.

חנוך בורגר: “שריפות נגרמות על ידי בני אדם במכוון או שלא במכוון. בארץ אין שריפות ספונטניות לכן יש חשיבות עצומה בפעילות מניעתית. ההצעה שלנו הינה מודל חדשני המתחשב בסוג הצמחייה, הצפיפות ועוד מרכיבים שנותנים מדד מדעי המאפשר לנו לתת מקסימום  מניעה במינימום פגיעה בעצים ובצמחיה.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter