באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

סופ”ש של ירידי אומנים ויוצרים

סופ”ש של ירידי אומנים ויוצרים

בסופ”ש השבוע הקרוב יתקיימו שלושה ירידי אומנים ויוצרים בטבעון, יקנעם ובמ.א. מגידו – רק תבחרו.

* שישבת אומנים – קרית טבעון

פסטיבל של מוסיקה, אמנות ועיצוב ובעיקר שפע של תרבות וטבע. אירוע הפתיחה יתקיים ביום חמישי ולאורך כל סוף השבוע יציגו אמנים את יצירותיהם. במהלך סוף השבוע  יפתחו את ביתם, לקהל הרחב, מעל מאה אמנים ויוצרים. האירוע הינו מפגש בלתי אמצעי שונה בתכלית מביקור מקביל במוזיאון, אירוע רב-תחומי מסקרן ומרתק הפונה לכל סוגי הקהל ויוצר מפגש מעניין בין סגנונות שונים, סוגיות אמנותיות שונות ומפגש בין אנשים עם הטבע והנופים הקסומים של הקריה. “בניגוד לשנים קודמות השנה אירוע הפתיחה יתקיים כבר ביום חמישי” אומר עזרא מזרחי מנהל אגף התרבות של קרית טבעון “מידי שנה אירוע הפתיחה היה יוצא ביום שישי, דבר שלא אפשר לאומנים להשתתף באירוע, מאחר והם היו מציגים באותה השעה, אז השנה, אירוע הפתיחה יתקיים ביום חמישי בקניון “מול היער”, בתצוגה של אומן תאורה ייחודי. השנה יש גם אפשרות לשכור אופניים בטבעון ולטייל בין בתי האומנים עם האופניים. עוד חדש יהיה צייר מדרכות שיצייר בתלת מימד על הרצפה, כמו כן יהיו ציירי קריקטורות מפוזרים בטבעון שיציירו את קהל האורחים ללא תשלום. השנה גם מספר בתי אבות בטבעון הצטרפו למציגים”.

פסטיבל של יצירות
שישבת אמנים בטבעון. צילום: דוברות המועצה המקומית קרית טבעון.

זוהי השנה ה 26 של שבת אומנים, האם ניתן לראות ולחוש מגמות או שינויים לאורך השנים?

כן בהחלט, בשנים האחרונות פתחנו את האירוע גם אומנים ויוצרים שלאו דווקא יוצרים בשביל להציג בגלריות אלא יותר אומנות שימושית, כך שכל מי שיש לו נגיעה בעשייה ויצירה של ביגוד, תיקים או קרמיקה שימושית. כיום אין כבר וועדת קבלה וכולם מוזמנים להציג וניתן לראות מגמה של יוצרים ואומנים מחוץ לטבעון שנורא רוצים לבא ולהציג בטבעון את העבודות שלהם, טבעון ממש הפכה למוקד משיכה והיא מובילה בנושא עם למעלה מ 100 אומנים ויוצרים שמציגים ברחבי הקריה”.

האם ניתן כיום להגיד או לאפיין “אומנות טבעונית”.

אולי מה שמאפיין את היוצרים מטבעון זה החיבור לטבע כאשר הם לוקחים חומרים מהטבע או מושפעים מהטבע שנמצא בתוך טבעון, דבר שניתן לראות בציורים, בצילומים או בעבודות השונות שמשתמשים או משלבים חומרים מהטבע, מהסביבה הקרובה.

* משלנו יריד האמנים ויוצרים של המ.א. מגידו

בדומה לשבת האומנים של טבעון, במ.א מגידו ריכזו את כל אומני המועצה ליריד משותף שיתקיים ביום שבת הבין שעות 10:00-16:00 על רחבת האולם האזורי ליד עין השופט. יריד האמנים מתקיים במגידו זו השנה השלישית והוא מציג שפע עבודות אומנות עיצוב-לפיו מציגים ביריד עבודות יד בלבד, מהנעשה באזורינו. השנה מתקיים היריד בשבת האחרונה הסוגרת את פסטיבל “בדרך הטבע”  ובמקביל לו יתקיימו שלל פעילויות , סדנאות ואטרקציות ביישובי מועצה אזורית מגידו, כגון פעילות במערת הפלמ”ח, סיורים מודרכים של קק”ל ועוד.

 עוד ביריד יהיו דוכני מזון ומשקאות, תוצרת חקלאית, ניתן יהיה לעצור להפסקה בבית קפה ומאפה של האופים באזור.  בתוך האולם יתקיימו מופעים לילדים ולמשפחה, ב 11:30- ענת שתיל עם שירי קרול קינג, ב 13:30- שירים לכל המשפחה עם רבקה  ואביב רם – הכניסה חינם.

* יריד משלנו בתרבוא

ביקנעם יתקיים בזאר החלפות של הקהילה העסקית חברתית משלנו.  במסגרת היריד מוזמן הציבור להביא והחליף פריטים כגון ביגוד, צעצועים, ספרים, סרטים, דיסקים, תמונות, כלי בית, ריהוט וכל דבר העולה על דעתכם. העודפים עוברים לארגוני צדקה. “הרעיון הגיע דרך טלי קופר כהן” מספר מורן דנין מיוזמי משלנו “ישבנו אצלנו בבית אני, נטע וטלי והיא ספרה לנו על יוזמה שהבת שלה מור מובילה בחצי שנה האחרונה בבר קיימא בתל אביב (בר/קפה/מסעדה קואופרטיבית) היזמה היא : בד קיימא במשך חצי שנה מור הפיקה אירוע כזה באולם מעל המסעדה – אספה בגדים/ספרי/דיסקים/נעליים וכל מיני ואנשים באו והחליפו לקחו נתנו”.

מה מיוחד ביריד משלנו?

יחוד היריד הוא שהוא מקומי למען תושבים ועסקים מקומיים – כל הפעילויות הן ללא תשלום ויהיה הווי של חגיגה. כל הרעיון של משלנו הוא משלנו הוא קידום הכלכלה מקומית והיריד נועד לאותה מטרה חיבור בין תושבים לעסקים.

במסגרת היריד יתקימו במקום פעילויות ושעות סיפור לילדים, הרקדת זומבה ומופעי מוזיקה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter