באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: שוב לא אושר

קרית טבעון: שוב לא אושר

שוב נדחתה ההחלטה על הפיכת רשת המתנ”סים של קרית טבעון לחברה מעין עירונית על פי דרישת משרד הפנים. ההחלטה אמורה להתקבל בישיבה מיוחדת שתערך במהלך הפגרה.

חדשות YCOM: מליאת מועצת קרית טבעון שוב לא אישרה את שינוי הסטטוס של מתנ”ס קרית טבעון לחברה מעין עירונית, על פי דרישת משרד הפנים. כזכור בישיבה הקודמת, ביקשו חברי המליאה לקבל הסברים מהיועץ המשפטי של המתנ”ס ולהכניס שינויים בחוזה המוצע ולכן דחו את ההחלטה. הפעם, נראה היה כי קיים בלבול וחוסר הבנה בין ראש המועצה, דוד אריאלי לבין מנהל המתנ”ס דרור גרינבלום. אריאלי ניסה להעלות את הנושא, וגרינבלום שישב בקהל אמר כי הנושא אינו עולה. בסופו של דבר הוחלט כי ההחלטה תתקבל בישיבה שמחוץ למניין שתתכנס במיוחד.

חברה מעין עירונית
מתנ”ס קרית חרושת, עדיין לא חברה מעין עירונית. צילום: דוברות קרית טבעון.

דרור גרינבלום: “היו שיחות בין היועץ המשפטי של המועצה ליועץ המשפטי שלנו אבל זה לא הסתיים. חבל, כי לדעתי זה היה יכול לעבור פה בשניה”

ראש המועצה, דוד אריאלי: “חבל שזה לא עולה כי אנחנו עומדים לצאת לפגרה ולכן אאלץ לזמן ישיבה שמחוץ למניין ולהטריח את החברים”

מליאת מועצת קרית טבעון דחתה לפני החג את בקשתם של המתנ”ס ושל החברה למתנ”סים להפוך את רשת המתנ”סים של טבעון לחברה מעין עירונית. חברי המועצה הביעו את אי שביעות רצונם הן מכך שהם נדרשו להצביע ללא התראה מספקת לטעמם, והן מההסכם שהובא לאישורם ואשר לטענתם אינו מספק למליאה כלים מספקים לפיקוח על פעילות המתנ”ס. לטענת חברי המליאה, לא ייתכן כי במתנ”ס יודעים על השינוי הדרוש במשך שנה וחצי אך מגיעים למליאה ממש בדקה התשעים וטוענים כי אם ההסכם לא יאושר, המועצה לא תוכל להעביר תקציבים למתנ”ס והתנהלותו תשותק.

בקשת המתנ”ס הגיעה בשל החלטה של משרד הפנים על שינויים בנושא עמותות הפועלות כזרוע של הרשות המוניציפלית. על פי ההחלטה יחויבו העמותות להפוך לחברות מעין עירוניות כשהמתנ”סים הן העמותות הראשונות הנדרשות לעשות את השינוי הנ”ל. בנוסף לשינוי הקוסמטי מדובר גם בשינוי הסטטוס המשפטי של העמותות אשר יחייב אותן לעמוד בתקנות שעד עתה חלו רק על הרשות המקומית עצמה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter