באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: שגעון המחזור

קרית טבעון: שגעון המחזור

פינת המחזור שהוקמה ברחוב אמנון ותמר מהווה סנונית ראשונה ובכוונת המועצה להקים עוד כ- 30 נקודות מחזור דומות  אשר יכללו את מגוון האפשרויות למחזור. אריאלי: ” אנו נשמח לשיתוף פעולה נרחב מצד התושבים בקריה”.

תמו עבודות השיפור והחידוש של פינת המחזור ברחוב אמנון ותמר, בסמוך לבית הדואר ברחוב רקפות בקרית טבעון. מדובר בפינת מחזור שניה, אשר לאחרונה זכתה לעיצוב מחודש כמו גם עיבוי והרחבה והינה חלק מהערכות המועצה למימוש וקיום חוק האריזות ביישוב. הפינה כוללת מתקני מחזור ל: זכוכית, בד, מתכת, ניר, קרטון, פלסטיק ומוטמן לאשפה ביתית. המקום גודר על מנת לתחום את השטח ולאפשר פינוי יעיל ונוח של מוצרי המחזור השונים.

חוק האריזות
פינת המחזור ברחוב אמנון ותמר. צילום: דוברות מועצת קרית טבעון.

כידוע, מטרת חוק האריזות היא לצמצם את כמות פסולת האריזות, למזער את האשפה העוברת להטמנה ולעודד שימוש חוזר באריזות מתוך שאיפה להקטין את רמות זיהום הקרקע.  התשלום עבור היטל ההטמנה בשנת 2015 עתיד להיות 90 שקל לטון והוא משולם מכספי הארנונה, המטרה של המועצה המקומית היא למזער הכמויות להטמנה ובכך לחסוך כסף למשלם המיסים ולרשות.

במסגרת ההסכם שנחתם בסוף שנה שעברה עם תאגיד ת.מ.י.ר. נקבע כי התאגיד יפנה: קרטונים, נייר, זכוכית, שימורים, אריזות ובקבוקים מפלסטיק, סוללות, ניילון, טקסטיל  ואלקטרוניקה. השאיפה היא שכול פינות המחזור ביישוב יכללו את מגוון האפשרויות למחזור. אנו מבקשים לשמור את המתחם החדש פנוי לטובת התושבים הבאים עם רכבם לפנות האריזות. אנא הימנעו מחניה בשטח המתחם והקפידו שלא להשליך אשפה וזבל במתקני המחזור כמו גם, אריזות של חלב ומיץ, כיוון שאלה מכילות חומרים פלסטיים ואינן ניתנות למחזור יחד עם הקרטון.

לדברי מנהל התפעול עלות בניית נקודת המחזור באמנון ותמר הינה כ-60 אלף ₪ בנוסף ציין, כי ישמח לקבל רעיונות מתושבים בנושא מחזור דרך “צור קשר” באתר המועצה.

ראש המועצה דוד אריאלי: “יצרנו ברחוב אמנון ותמר פינת מחזור נוחה, מרווחת ואסתטית מתוך תקווה ורצון  לממש את מטרת העל, שהיא שמירה על איכות הסביבה. אנו נשמח לשיתוף פעולה נרחב מצד התושבים בקריה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter