באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: קירוי החורף ב’קפה קפה’ לא יפורק

קרית טבעון: קירוי החורף ב’קפה קפה’ לא יפורק

ביום ראשון התכנסה מליאת התכנון של קרית טבעון לריטואל הקבוע של דיון בעבירות הבניה של ‘קפה קפה’ ובסופו של דיון סוער אושר בדיעבד קירוי החורף שהוקם לפני המועד החוקי. להתראות בדיון הבא.

מליאת התכנון אשר התכנסה ביום ראשון בקרית טבעון החליטה כי קירוי החורף בבית הקפה ‘קפה קפה’ לא יפורק ובכך הפכה את החלטת ועדת המשנה אשר החליטה להורות על פירוקו של הקירוי בשל העובדה כי בעלי בית הקפה הקימו אותו לפני הזמן המותר בחוק. הדיון הנוסף התקיים ביוזמתו של ראש המועצה, דוד אריאלי, אשר

אושר קירוי החורף ל'קפה קפה'
שמוליק שמחון ” ראש המועצה לחיץ”

נעדר מישיבת ועדת המשנה “ביקשתי דיון חוזר בהחלטה של ועדת המשנה שהיא רחוקה מלהיות מופרכת. זו החלטה ראויה ואני מבין אותה אך מצד שני מדובר באדם ששגה ומגיש לגליזציה. זה טוב לתושבי טבעון וטוב גם למועצה. ההחלטה של ועדת המשנה לא תעמוד במבחן של ועדת ערר מחוזית”

חבר המועצה שמוליק שמחון אשר תמך בהחלטת המשנה שלא לאשר את קירוי החורף ל’קפה קפה’ “אני בעד קירוי חורף ומבחינתי זה יכול היה להשאר גם בקיץ אם החוק היה מאפשר את זה. הכל מתחיל מכך שראש המועצה אינו יציב בהחלטותיו. דודי הודיע בעיתונות שהוא מוציא צו הריסה אבל הוא לחיץ ולתושבת אחרת שלה אין כח הוא שלח פקחים עם פטישים על מנת להוריד שלט”

אריאלי הגיב לדברי שמחון באומרו “כאשר בוצעה בניה באמצע אוגוסט הוצאנו צו מנהלי כי חשבנו שזה נכון אבל מאוד קשה לבצע צו הריסה מנהלי, לא רק בטבעון אלא בכל מדינת ישראל. היה נכון להוציא את הצו והוא סיפק את הסחורה, הוא סיפק את הסנקציה וההרתעה”

חברת המועצה, נאוה סבר שגם היא תמכה בהחלטת ועדת המשנה שלא לאשר את קירוי החורף ” המקרה הזה חוזר מדיי שנה. לחברי המליאה ולראש המועצה אסור להכשיר עבירה ומדובר פה בעבירה סדרתית. היועץ המשפטי קבע שהחלטת ועדת המשנה היתה חוקית ונציגת הועדה המחוזית טוענת שגם הדק שנבנה אינו חוקי והאישור לבית הקפה אינו חוקי. ובכל מקרה, ניתן לתת אישור רק לאחר ביצוע ההתניות המופיעות בהמלצות לבקשה שהן לבטל הגדלת הדק בחלק הדרומי והריסת מחסן ומסתור מקורה וסגירת עונתית בסמוך למטבח”

חבר המועצה, מנחם גילה “מכשירים פה שרץ”

היועץ המשפטי, עו”ד עודד רומנו ” למיטב ידיעתי זו הפעם הראשונה בטבעון בה מוסד תכנון אינו מאשר משהו שהוא בר אישור רק משום שמדובר בהכשרה בדיעבד. כמו שסביר לא לאשר בגלל העבירה כך סביר לאשר חרף העבירה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter