באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: עימות בדור טבעון – חלק שני

קרית טבעון: עימות בדור טבעון – חלק שני

העימות בין המתמודדים לראשות המועצה עמד בסימן אי הגעתו של ראש המועצה, דוד אריאלי ששלח הודעת התנצלות לדיירים.מנחה הארוע, עמי בן דרור “כל המועמדים ראויים”

בשבוע שעבר נערך עימות בין המתמודדים לראשות מועצת קרית טבעון בבית האבות דור טבעון לעיני כמה עשרות מדיירי הבית. העימות שנוהל על ידי ראש המועצה לשעבר עמי בן דרור עמד בסימן מי שהחליט לא להגיע אליו וזה ראש המועצה המכהן, דוד אריאלי. אריאלי ביקש ממנהלת בית האבות הודעה קצרה בה הוא התנצל על כך שלא הגיע מסיבות שלדבריו אינן תלויות בו.

העימות שהתנהל ברובו באוירה טובה נתן הזדמנות למועמדים לשטוח בפני המצביעים את ה’אני מאמין’ שלהם ולאמר את דברם בסוגיות המטרידות את תושבי הקריה בנושאי תחבורה, חינוך, צביון הישוב וחוות המיכלים.

דיור

שמוליק שמחון ” בטבעון מתוכננת שכונה צפופה של 530 יח”ד אשר במחי החלטת מליאה תהפוך אותנו לעיר, דבר שאני מתנגד לו. יש מקום לבניית דירות קטנות לצעירים וגם למבוגרים אבל צריך לעשות זאת בשום שכל. צריך לצמצם את השכונה ל 150 יח”ד ובשאר השטח להקים אזור תעסוקה”

אבי בן יוסף “אין מקום לבניינים רבי קומות ושכונות צפופות בטבעון, לעומת זאת יש מקום לשמירה על הטבע”.

דודי אריאלי
דוד אריאלי, לא הגיע לעימות. צילום: יח”צ

אמנון אשל “אנחנו צריכים אזורי מסחר והיי-טק שיניבו כסף וכך נוכל לדאוג לרווחת התושבים”

אלון נבות “לא נסכים לבניינים של שבע קומות או לשכונה של חמש יחידות לדונם באלרואי אבל כן נבנה בתים לאוכלוסיה צעירה והמבוגרת שיהיו מוגבלים בגודל “

הקדנציה של אלון נבות

ראש המועצה לשעבר, אלון נבות נשאל על ידי אחד מהתושבים האם נכונים הפרסומים שבזמן כהונתו לא נתנו לו חברי המליאה לעבוד.

נבות ” אני נבחרתי בלי מליאה. יש לאקונה בחוק שאומר שכשראש רשות עוזב באמצע הקדנציה, בוחרים ראש רשות חדש אבל המליאה נשארת. ז”א שנשארה הקואליציה של שמואל אבוהב והם מסיבותיהם החליטו שאני לא מתאים להם ותקעו לי מקלות בגלגלים אבל במקום שאדבר בעצמי אקריא מתוך דברים שאמר חבר המועצה, אמנון שטרן אשר כיהן כסגנו של אבוהב לפני כניסתי לתפקיד במהלך אחת מישיבות המליאה “יש לנו ראש מועצה שנבחר באמצע קדנציה. כל הכח נמצא בידינו, חברי המועצה. ראש המועצה הוא רק אחד, למה לנצל זאת לרעה? ואתם מסתערים ומסתערים. עוד פגיעות ועוד פגיעות ועוד דם ועוד דם. עד מתי? ולשם מה, להחליף שלטון? אצה הדרך לכמה מהנוכחים כאן במרוץ לראשות המועצה. יש בחדר הזה חבורה ששמה לה למטרה לגמור את המועצה הזו והעומד בראשה. חבורת המחסלים אני קורא להם, היצרים מעבירים אותם על דעתם”

אבי בן יוסף שכיהן כחבר מועצה בקדנציה של אלון נבות “מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך. זה נכון גם לאלון וגם לדודי”

שמוליק שמחון שתחילה תמך בנבות ובשלב מסוים הפך למתנגד לו ” אלון לא רצה להסתדר איתנו ולא שאנחנו לא רצינו להסתדר איתו”

דת

המועמדים נשאלו גם על נושא ההתחרדות בטבעון כשבנוסף לעניין הכללי עלתה גם סגירת הכבישים ביום כיפור אשר הכעיסה מאוד את התושבים שמאוד חרדים לצביונו החילוני של הישוב ואף מחאו כפיים לשואלת השאלה בנוגע לסוגיית הדת.

אמנון אשל החליט לנהוג בהגינות למרות שיכול היה לתקוף את אריאלי על סגירת הרחובות ” אני ביררתי את זה, והרחובות שנסגרו, נסגרו מסיבות בטיחות. הילדים שלנו נוסעים על אופניים בחג הזה ויש רחובות בטבעון שאינם בטיחותיים לפעילות כזו” לגבי נושא ההתחרדות באופן כללי אמר אשל ” אנחנו חייבים לשמור בקנאות על המרקם האנושי שלנו. אסור לעשות כל מיני תהליכים שלוקחים אותנו למקום שהוא לא מה שנבנה פה במשך שנים רבות”

אלון נבות ” יום הכיפורים מתקיים פה מאז שטבעון קיימת ואף פעם לא נסגרו פה כבישים. הצטיינו כל השנים בפלורליזם, צדיק באמונתו יחיה. אני בעד חופש הדת וחופש הדעה אבל אנחנו ישוב חילוני בהגדרתו. הרוב כאן הוא רוב חילוני ולכן הרוב הוא קובע”

שמוליק שמחון ” אנחנו ישוב חילוני ונשאר ישוב חילוני”

אבי בן יוסף ” אין שום מקום לסגור כבישים. העקרון של כיבוד הדדי צריך לפתוח את כל המחסומים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter