באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: סאמר קאמפ רמת הדסה

קרית טבעון: סאמר קאמפ רמת הדסה

קייטנה ייחודית נערכה השנה בפנימיית רמת הדסה בה לומדים במהלך השנה נערים ונערות בסיכון. ענת שקד: “חשוב לנו לבסס את ידיעותיהם של הילד והילדה בתחומי הדעת השונים”

פנימיית רמת הדסה אשר בימים רגילים מחנכת נוער בסיכון פתחה השנה את שעריה לכלל האוכלוסיה במסגרת סאמר קאמפ. הקייטנה הוקמה על ידי ניר גרוטס, שחקן מכבי חיפה בכדורסל לשעבר, ובעל ותק כמאמן ומנהל קייטנות ספורט וכדורסל כבר 30 שנה וענת שקד, מורה מוסמכת לאנגלית בעלת ותק של 15 שנה בתחום ההוראה. הקייטנה פעלה  בכפר הנוער רמת הדסה סאלד בתאריכים 22 ביולי עד 5 באוגוסט והציעה לילדים מרחבים של חופש, פסטורליות של ירוק בטבע ותחושה של קיבוץ וביחד, והכל בתחומי כפר הנוער בלב המועצה המקומית קרית טבעון. בכפר ישנם מתקני ספורט, אולם ספורט וכדורסל, מגרש כדורגל, מסלולי אתלטיקה קלה, כיתות לימוד מאובזרות, פינת חי רחבה עם פינת ליטוף ומדריכה צמודה , חוות רכיבה על סוסים עם נועם . כמו כן, על רקע הדשא, העצים והיער התקיימו משחקי הישרדות כיפיים לילדים.

סאמר קאמפ
חוות סוסים ברמת הדסה. צילום: יח”צ.

בקייטנת סאמר קאמפ מוצעים מגוון מסלולים: שיפור הידע באנגלית, כדורסל וספורט עם משחקי נופש, זומבה והיפ הופ עם פנינה אטיאס, יצירה בטבע ושף צעיר. מלבד זאת יתקיימו ימי שיא של כישרונות צעירים עם די.ג’יי ערן טפירו , שוק קח תן,מתנפחים על הדשא ויציאות לבריכת גלי טבעון. הקייטנה פועלת בשעות 14:00-8:00 ומוגשות  במסגרתה ארוחות בוקר וצהריים בחדר האוכל של הכפר. עקב המצב הביטחוני החליטו בקייטנה להוזיל את מחיר הקייטנה לתעריף של הרשמה מוקדמת..

“שנינו, כאנשי חינוך, חרטנו על דגל הקייטנה את מטרות היסוד של קייטנת סאמר קאמפ שהן לפתח את אישיות הילד והילדה, את יצירתיותם ואת כישרונותיהם השונים, למיצוי מלוא יכולתם כבני אדם בחיים מלאי איכות ומשמעות”, הסבירה השבוע שקד והוסיפה, “חשוב לנו לבסס את ידיעותיהם של הילד והילדה בתחומי הדעת השונים, ביצירה האנושית לסוגיה ולדורותיה, ובמיומנויות היסוד שיידרשו להם בחייהם כבני אדם בוגרים בחברה חופשית, לעודד פעילות גופנית ותרבות פנאי, לחזק את כוח השיפוט והביקורת, לפתח סקרנות אינטלקטואלית, לטפח מעורבות בחיי החברה הישראלית, רצון לעזרה הדדית, תרומה לקהילה, לפתח יחס של כבוד ואחריות לסביבה הטבעית וזיקה לארץ, לנופיה, לחי ולצומח”.

 קייטנת סאמר קאמפ פועלת לפי משנתו של גרדנר המאמין שלאדם שמונה אינטיליגנציות שונות שאפשר לפתח: אינטליגנציה לשונית, אינטליגנציה חזותית, אינטליגנציה מוזיקלית, אינטליגנציה גופנית-תנועתית, אינטליגנציה בין-אישית ואינטליגנציה תוך-אישית .

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter