באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: נמנעה התפרצות לבית

קרית טבעון: נמנעה התפרצות לבית

ערנות של שכן מנעה פריצה לבית בקרית עמל. השכן הזעיק את קב”ט המועצה, אלי זיו ואת יחידת הג’יפאים. זיו: ” אני מבקש מהתושבים להיות ערניים ולא להירתע מלפנות לניידת האבטחה בטלפון 052-4702804 ובמקביל להתקשר גם למשטרה”.

בשבוע שעבר נמנעה פריצה לבית מגורים בקרית עמל. שכן, ששמע את האזעקה הפועלת מתוך הבית, דווח לקב”ט המועצה אלי זיו וזה הקפיץ את אנשי יחידת הג’יפאים, ניידת האבטחה וניידת משטרה,  שהיתה בסיור שגרתי ביישוב.

יחידת הג'יפאים
קב”ט המועצה, אלי זיו. צילום: דוברות המועצה המקומית קרית טבעון.

זיו: “הגענו במהירות לבית ובכך מנענו את הגניבה. הגנבים לא הספיקו לבצע את זממם ונמלטו במהירות מהמקום. אנו שבים ומבקשים מתושבים להיות ערניים ולא להירתע מלפנות לניידת האבטחה בטלפון 052-4702804 ובמקביל להתקשר גם למשטרה בטלפון 100.”

זיו מוסיף מספר המלצות שיעזרו לתושבים לשמור על רכושם בכלל ובמהלך הקיץ בפרט, עת רבים יוצאים לחופשות בארץ או בחו”ל: בזמן חופשה יש לבקש מהשכנים לדאוג לבקר בבית, לאסוף את הדואר ושאר פעולות על מנת שזר לא ידע שאינכם בבית. רצוי להתקין חיישני תנועה סביב הבית אשר יפעילו אור באופן אוטומטי כאשר אדם עובר, תאורה טובה בסביבת הבית ובאזור החניה מועילה ומרחיקה פורצים. זיו מוסיף כי מערכות אזעקה הן קריטיות ומרתיעות ויעירו את השכנים במקרה של פריצה באישון ליל. כמו כן יש להשאיר אורות דולקים ורדיו פועל כשאתם מחוץ לבית. אין להשאיר מפתח בסביבת הבית – מתחת לעציץ/שטיח/ארון. רצוי שלא לתת מפתח לנותני שירות. אם יש בביתכם כספת – השתמשו בה.

זיו מוסיף גם מספר טיפים שיעזרו לבני הנוער לשמור על ביטחונם במהלך הקיץ: בשעות הלילה אין ללכת לבד, לכו בקבוצות קטנות או בזוגות, יש לשים את התיק באלכסון וכך להישמר מפני חטיפתו, דיבור בטלפון בזמן ההליכה מזמין גנבי טלפונים – אם מדברים עדיף להחזיק את הטלפון בכיס ולדבר עם אוזניה,

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter