באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון : נחנך המרכז ליצירה, יזמות וקיימות בתיכון אורט

קרית טבעון : נחנך המרכז ליצירה, יזמות וקיימות בתיכון אורט

לאחר עבודות הכנה שנמשכו כשנתיים נחנך אתמול בתיכון אורט גרינברג בקרית טבעון המרכז ליצירה, יזמות וקיימות, שבמרכזו הסדנא הקהילתית לקיימות,  בהובלתו של אסף צ’רטקוף. המרכז ממוקם בבניין האמנויות שבחטיבה העליונה.

???????????????????????????????באירוע החגיגי השתתפו ראש המועצה דוד אריאלי, מנכ”ל המועצה ומנהל מחלקת החינוך יאיר אודם, מנהלת האזור מטעם אורט ד”ר לאה קליינמן, מנהל בית הספר השש שנתי אִתי לוי, מנהלת המחלקה למצוינות בחינוך אסנת חכמון, ראש מנהל רכש ונכסים מטעם אורט רמי כורה, יו”ר ועד ההורים יונת גרנות, מורים, הורים ואורחים.
במהלך הערב תארו מורי בית הספר כיצד מהווה המרכז מקום מפגש ייחודי לפעילויות בית ספריות, פעילויות קהילתיות ולמפגשים עם התעשייה וכיצד הוא מעודד סינרגיה בין כולם.
אחד המוטיבים החשובים בפעילותו של המרכז הוא רעיון הסרת גבולות- הכוונה להסרת הגבולות המסורתיים בין מקצועות הלימוד השונים ליצירת שיתופי פעולה ופרויקטים רב תחומיים, הסרת המחיצות בין בית הספר לקהילה ועוד. מוטיב חשוב נוסף הוא ה”עבודה בידיים” – המרכז יעודד תלמידים ומורים להוסיף מרכיב חווייתי של עבודה בידיים כמעט לכל תחומי הלימוד. התוצאה, לדברי המורים, תהיה תהליך לימודי חווייתי חדש ש”מרגיש לתלמידים אחרת”, הוסבר, והתוצרים שלו מדהימים.
במהלך הערב סיירו המוזמנים בסדנא  ששופצה וצוידה מחדש ושמעו מפי צ’רטקוף על הפעילויות השונות ועל החזון. עוד חשוב לציין כי את כל המהלך הוביל במשך כל התקופה אורן למדן, מרכז המגמה המדעית הנדסית.

אִתי לוי, מנהל בית הספר: “היום לא הגענו לקו הסיום. הגענו לנקודת הזינוק. לנקודת ההאצה. לנקודת ההמראה. רשת אורט שמה לעצמה מטרה לקדם את החינוך המדעי טכנולוגי ובמקביל להמשיך ולפתח את מקצועות האמנות. כולם יחד יוצרים את  תמונה העתידית של המחר.
המהפכה המחשבתית באמצעות מיזם  isteam – מיזם המוביל לחדשנות פדגוגית הכולל שילוב מדע, הנדסה, אומנות ומתמטיקה יוצר קרקע פורייה לדיאלוג חינוכי בין תחומי וליצירת שפה שיש בה חשיבה, תכנון, עבודת צוות – כל המיומנויות הנדרשות מיזם כדי להפוך חלום אישי למשהו מעשי.
אני מאמין ששיתופי הפעולה עם הגורמים מהאקדמיה, התעשייה יהפכו את בית הספר לרלוונטי יותר מתמיד. הוא יעודד דיאלוג בין גילי,  בין מגדרי, בין תרבותי  ויחזק את תחושת השייכות הקהילתית והמחויבות לקיימות – לדאגה לאיכות הסביבה ואיכות חיינו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter