באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון נאבקת בהחלטה להקים שדה תעופה ברמת דוד

קרית טבעון נאבקת בהחלטה להקים שדה תעופה ברמת דוד

מחצית תקציב איכות הסביבה  בשנת 2016 יוקצה למאבק בהקמת שדה תעופה ברמת דוד

בישיבת מליאת המועצה המקומית קרית טבעון, שנערכה לפני כשבועיים, נתקבלה ברוב קולות הצעתה של חברת המליאה נאווה סבר, להקצות מחצית מתקציב ועדת איכות הסביבה לשנת 2016  לטובת המאבק בהקמת שדה תעופה אזרחי בעמק יזרעאל. תקציב איכות הסביבה לשנה הבאה יעמוד על 95,000 ₪  וניצולו לטובת המאבק מותנה באישור הוועדה לאיכות הסביבה.

המועצה הביעה זה מכבר את עמדתה כי היא מתנגדת בתוקף להקמת שדה תעופה אזרחי ברמת דוד ובמהלך הדיון במליאת המועצה ציין ראש המועצה כי מתוכננת פגישה בנושא עם שר התחבורה ישראל כץ, על מנת לקבל מידע מדויק יותר על התכניות.
יו”ר הוועדה עמית אפרתי וד”ר נאוה סבר מסרו כי “הקמת שדה תעופה בעמק תחשוף את תושבי האזור למטרדים סביבתיים, שהעיקריים בהם הם זיהום אוויר ורעש. אנו בדעה כי יש למנוע את הקמת שדה תעופה בעמק יזרעאל ויש לפעול להקמתו בנגב.

יצוין כי בהתאם להחלטת חברי הוועדה לאיכות הסביבה, ישיבות הוועדה פתוחות לתושבים והמעוניינים בכך יכולים להגיע לישיבות ולהתרשם מעבודת הוועדה. כמו כן, פרוטוקולים של הוועדה מפורסמים באתר המועצה.
עמית אפרתי: “הסביבה עוטפת כל אחד ואחת מאתנו, בכל מקום ובכל זמן. עלינו לשמור על איכותה, כך נשמור על עצמנו. חברי הוועדה מוצאים עצמם במהלך השנה נדרשים להקצות מתקציבה סכומים לפעילויות סביבתיות ולחינוך סביבתי, אך נראה כי המאבק למנוע את הקמת שדה התעופה יהווה חלק משמעותי בפעילותם של שוחרי הסביבה בעמק בשנת 2016, ולכן ההחלטה שהתקבלה חשובה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter