באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מתקני המשחקים במוסדות החינוך ישופרו בהתאם לתקן

קרית טבעון: מתקני המשחקים במוסדות החינוך ישופרו בהתאם לתקן

מתקני המשחקים במוסדות החינוך יובאו לתקן בעלות של 415 אלף ₪ וזאת לאחר סקר שנערך על ידי המשכ”ל. אריאלי ובן אליעזר ינסו להוריד עלויות באמצעות פניה למכון התקנים על מנת שישקול חלופות לגומי ולסומסומית.

חדשות YCOM: בישיבת מליאה שנערכה השבוע במועצה המקומית קרית טבעון הוחלט, בין השאר, על הבאת מתקני המשחקים במוסדות החינוך השונים לעמוד בתקינה הנדרשת על ידי מכון התקנים הישראלי. על פי סקר חדש שערך המשכ”ל (החברה למשק וכלכלה שהיא חברת בת של מרכז השלטון המקומי ומטרתו לספק שירותים לרשויות המקומיות בישראל), נמצא כי במוסדות החינוך ביישוב מספר מתקני משחקים הזקוקים לשיפור ושדרוג על מנת לעמוד בתקנים הנדרשים כשעלות העבודות נאמדת בכ-415 אלף ₪, התב”ר (תקציב בלתי רגיל) בנושא אושר פה אחד. כשראש המועצה, דוד אריאלי, יחד עם ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר, מתכוונים לפנות אל מכון התקנים על מנת לבדוק אם ניתן להסתפק במצע דשא או אדמה במקום הפתרונות היקרים יותר של סומסומית, גומי או חול.

מכון התקנים
בית ספר קרית עמל, מתקני המשחקים ישודרגו.

תב”ר נוסף העוסק בגני ילדים הינו בגין תקנות כיבוי אש. על פי הנחיה של הרשות הארצית לכבאות והצלה בגני הילדים צריכה להיות מערכת לגילוי עשן, מערכת כיבוי ומערכות בטיחות פיזית כמו דלתות, מעקות ועוד.  מהנדס המועצה מריוס ראפ: “אנו מחויבים כי במבנים בהם מתקיימת פעילות גני הילדים של הרשות המקומית, יותקנו עד ליולי 2015 המערכות לגילוי אש.” התב”ר אושר פה אחד.

גזבר המועצה, זאב זימל: “המועצה לא התמודדה עד היום עם הבאה לתקן של מתקני המשחקים בגני הילדים. פנינו למשכ”ל שיש להם זכיין שעוסק בזה ולפני שבועיים קיבלנו מהם סקר עדכני. במידה ונחליט לתת למשכ”ל לבצע את העבודות, זה יהיה פטור ממכרז”

ראש המועצה, דוד אריאלי: “אני וראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר אמורים להפגש עם הגורמים המוסמכים על מנת לבדוק מה נכון על מנת ליצור בטיחות ולאו דווקא גומי, סומסומית או החול הזהוב. זה נושא מאוד מורכב ואנחנו בתחושה שמכון התקנים ממהר ללכת לחלופות מאוד יקרות וצריך לשקול גם חלופות אחרות כמו אדמה או דשא. אם בסופו של דבר לא נצליח ליצור חשיבה מחודשת, נישא בעלויות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter