באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מקימים יחידת חילוץ

קרית טבעון: מקימים יחידת חילוץ

המועצה המקומית קרית טבעון תקים בסיוע פיקוד העורף יחידת חילוץ התנדבותית שמטרתה להתמודד עם רעידת אדמה. קב”ט המועצה: “אם חלילה תהיה רעידת אדמהעיקר המאמצים של כוחות החילוץ הארציים יהיו בערים הגדולות”

כחלק מהיערכות היישוב לחירום, מבקשת המועצה המקומית להקים יחידת מתנדבים אשר תסייע בחילוץ תושבים במקרה של רעידת אדמה בארץ בכלל וביישוב בפרט. במסגרת היערכות זו נעתר פיקוד העורף לבקשת הרשות והכין תכנית ייחודית להקמת יחידת סע”ר בטבעון – ארגון מתנדבים ברשות המקומית אשר יגיש סיוע ראשוני לחילוץ, עזרה ראשונה וכיבוי אש בקהילה באירוע רעידת אדמה. המתנדבים יעברו קורס של פיקוד העורף שמטרתו היא לתת ידע וכלים לבעלי תפקידים, להתמודדות אקטיבית עם רעידת אדמה  בשעות הראשונות של אירוע, עד להגעת כוחות מקצועיים.

רעידת אדמה
קב”ט המועצה, אלי זיו אינו בונה על עזרת כוחות החילוץ הארציים. צילום: דוברות קרית טבעון

הקורס יתמקד בחילוץ לאחר רעידת אדמה, יערך תרגול מעשי של חילוץ מאתר הרס שיוקם במקום ההשתלמות ובין היתר יתרגלו המתנדבים המלטות והישרדות במבנה בוער, שיטות כיבוי, החייאה, קיבוע שברים, כוויות ועוד.  בסיום ההכשרה, כל מתנדב יקבל תעודה חתומה על ידי פיקוד העורף, מד”א, כב”א והרשות המקומית. ההכשרה תתקיים בימים שלישי ורביעי  26-27.5.2014,  בשעות הבוקר בכיתת לימוד בחטיבת הביניים אורט גרינברג  ותועבר ע”י בית הספר לחילוץ, להצלה ולהתגוננות אזרחית של פיקוד העורף בשיתוף כב”א, מד”א והרשות המקומית.

קב”ט המועצה אלי זיו מסביר: “ידוע לנו, כי אם חלילה תהיה רעידת אדמה, וזו רק שאלה של זמן,  עיקר המאמצים של כוחות החילוץ הארציים כמו: פיקוד העורף, מד”א וכב”א יהיו בערים הגדולות – לפחות בשעות הראשונות של האירוע, כיון ששם על פי הערכה, מספר הנפגעים יהיה רב יותר מאשר ביישוב כפרי כמו קרית טבעון בו הבתים פרטיים וחד קומתיים. ההשתלמות היא לתושבי קרית טבעון – גברים ונשים. הידע עשוי לסייע למשתלמים במרחב הפרטי וכן לכלל הציבור ביישוב. אני קורא לכול תושב שיש ביכולתו לתרום לבוא ולהצטרף לקורס”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter