באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מי שומר על שכני הגן?

קרית טבעון: מי שומר על שכני הגן?

גן משחקים המוקם בימים אלו בשכונת גבעת הבריכות על ידי מנהל מקרקעי ישראל כחלק מפתוח השכונה מעורר את התנגדותם של התושבים אשר מפנים זעמם אל המועצה וטוענים כי לא נעשה הליך של שתוף ציבור.

תושבי רחוב יצחק שדה שבשכונת גבעת הבריכות זועמים בשל בניית גן משחקים בשכונתם. מדובר בגן הנבנה מכספי הפיתוח שנגבו מהתושבים על שטח המיועד להיות שצ”פ (שטח ציבורי פתוח) כך שהבנייה תואמת את התב”ע (תכנית בניין עיר) אלא שלדברי התושבים לא נעשה כל הליך של שיתוף ציבור, לא שמעו מה הם רוצים שיקום בשטח ולא היה מקום להתנגדויות.

גבעת הבריכות
שטח המריבה ברחוב יצחק שדה. צילום: שמוליק שמחון

אחד התושבים “אני דווקא בעד שיהיה פה גן משחקים. זה טוב לכל תושבי השכונה אבל אני חושב שצריך לתכנן אותו אחרת. אם היה נעשה הליך של שתוף ציבור, המתכננים היו מקבלים פידבקים מאיתנו התושבים ואין מי שמכיר את השכונה ואת צרכיה טוב מאיתנו”

חבר המועצה, שמוליק שמחון אמר בתגובה “חבל שראש המועצה לא משתף את הציבור לאורך כל הקדנציה דבר שהוא נכון כפליים בפרוייקט המדובר מכיוון שתושבי הרחוב הם אלה ששילמו עליו מכספי הפיתוח. אני קורא לראש המועצה לעצור את הפרויקט ולדבר עם התושבים”.

ממועצת קרית טבעון נמסר בתגובה “פיתוח שכונת יצחק שדה לרבות גן המשחקים במקום הינם באחריות מנהל מקרקעי ישראל. עם כל הרצון הטוב, לרשות המקומית אין את הזכות לבצע שיתוף ציבור לפיתוח שטחים שאינם באחריותה, מה גם שהרוב המכריע של תושבי הרחוב מאד מעוניין בהקמתו של גן המשחקים המוצע.

לעניין מתן ההיתר: גן המשחקים, כמו כל מבנה ציבורי או פרטי אחר, חייב בהיתר. מכיוון שבקשת ההיתר לתכנית גן המשחקים במקום תואמת את התב”ע אזי אין חובה בפרסום התנגדויות והיא עוברת אוטומטית להליך מקוצר של רישוי. ולמרות כל זאת, ראש המועצה קבע פגישה עם המנהל ומבני תעשייה בה ישתתפו נציגי תושבים כדי לנסות לפתור את הבעיה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter