באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מיכלים או כסף?

קרית טבעון: מיכלים או כסף?

פרופסור איתמר גרוטו ממשרד הבריאות טוען כי מועצת קרית טבעון התנגדה להעברת המיכלים אל קרקעות הצפון בשל הפסד הארנונה. במועצה מכחישים בכל תוקף אך מתעקשים על פיצוי כספי מהמדינה.

חדשות YCOM: חילופי האשמות בין משרד הבריאות לבין המועצה המקומית קרית טבעון בנוגע לחוות המיכלים באלרואי, הגורמת לבעיות זיהום אוויר הן באלרואי והן בקרית חרושת. העימות בין המועצה למשרד הבריאות החל לאחר שנציג משרד הבריאות אמר בתכנית הבוקר של אורלי וגיא, המשודרת בערוץ 10, כי המועצה התנגדה להעברת המיכלים אל קרקעות הצפון בשל ההפסד הכספי הצפוי לה כתוצאה ממעבר זה. בתגובה אמרו במועצה כי טענה זו אינה נכונה אך על המדינה לדאוג לפיצוי כספי למועצה על מנת שזו תוכל להתנהל. יש לציין כי חברת בז”ן, לה שייכת החווה, משלמת ארנונה שנתית בסך של כ-14 מליון ₪ וכי מעבר כזה אכן ייצור בעיה כספית למועצה.

זיהום אוויר
חוות המיכלים באלרואי, תעבור אל קרקעות הצפון?

המהומה החלה לאחר שנציג משרד הבריאות,פרופסור איתמר גרוטו בחר להאשים את הרשויות המקומיות במצב זיהום האוויר: “בדיון שנערך לפני שבועיים, בערר על תכנית להזזת מיכלי דלק מקרית טבעון לאזור קרית אתא, מועצת טבעון התנגדה בגלל נושא הארנונה”.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: טענתו של פרופ’ איתמר גרוטו ממשרד הבריאות איננה נכונה! עם סיום התכנית ביקש ראש המועצה, דוד אריאלי, להופיע בתכנית על מנת להסביר כי טענתו של פרופ’ איתמר גרוטו ממשרד הבריאות איננה נכונה!  לצערנו, עורך התכנית לא נענה לבקשה זו כמו גם לבקשה להעלות תגובתנו בשידור, מספר ימים לאחר מכן.

קרית טבעון לא הגישה כלל התנגדות במסגרת הדיון בהתנגדויות לתכנית העברת חוות המיכלים אל קרקעות הצפון. קרית טבעון הדגישה כי בצד העתקת החווה לקרקעות הצפון,  על ממשלת ישראל לדאוג לעתידה הכלכלי של קרית טבעון. כשליש מהכנסות הארנונה של קרית טבעון משולמות על ידי חוות המכלים ולא תיתכן העברה של החווה ללא מתן מענה הולם לחסר שבהכנסה זו. תפקידה של  המדינה לדאוג כי המועצה המקומית קרית טבעון תפוצה על חסר זה בהכנסותיה.
ובהיבט העקרוני, מעולם לא מסרנו התנגדות להעברת החווה, אך אנו מתעקשים כי מהלך זה עלול לחסל כלכלית את הרשות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter