באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מחזור מתחילים כבר בגן

קרית טבעון: מחזור מתחילים כבר בגן

צוות מעון חומד של רשת המתנ”סים בקרית טבעון החליט להרחיב את טיפוח החינוך הסביבתי לאורך כל השנה ולהטמיעו בקרב הילדים כאורח חיים והצטרף למיזם של חברת טרהסיקל הממחזרת אריזות של חטיפים, קרטוני חלב, גביעי מעדני חלב ויוגרטים. 

קרית טבעון: מחזור בגן הילדיםמידי יום מביאים ההורים והילדים אריזות שונות הנצרכות בבית. בתום כל שבוע ממינים הילדים את האריזות לסוגיהם השונים, סופרים אורזים ושולחים לחברה. חברת טרהסייקל מזכה את הממחזרים בעלות של 5 אג’ על כל אריזה והכסף שיצטבר ישמש לרווחת ילדי המעון.  מעון חומד מזמינים את תושבי הסביבה להביא אליו אריזות ריקות של חטיפים מלוחים, קרטוני חלב, גביעי יוגורט ומעדני חלב בכל הגדלים ושל כל החברות.

מעון חמד – קרית טבעון, החליט להצטרף לתוכנית איסוף ומיחזור של שקיות חטיפים משומשות הכוללת גם תרומה כספית לעמותות ובתי-ספר בתמורה לשקיות שנאספות.

“הרווח העיקרי”, אומרת הילה גליקסמן, מנהלת מעון חומד “הינו הטמעת הרגלי מחזור של הורים וילדים. אדמת ארצנו הקטנה מוגבלת וחבל לבזבזה על הטמנת אשפה. שמירה נכונה על איכות הסביבה היא צמצום הצריכה לכמות הנדרשת ולא מעבר לזה אך אם השתמשנו ננסה למחזר מקסימום אשפה.  המחויבות המשותפת של הורים וילדים לאיסוף אריזות ומחזורם היא עוד ביטוי לערבות הקהילתית לשמירה על הסביבה בה אנו חיים”.

כחלק מהפעולות לקידום תכנית האיסוף החדשנית, מציעה טרהסייקל – חברת מחזור בינלאומית שהוקמה ב- 2001 ופועלת מאז למיגור הטמנת זרמי פסולת קשים – תחרויות איסוף והרשמה בהן הזוכים מקבלים מוצרים סביבתיים שעשויים מחומרי פסולת. בעולם מפעילה טרהסייקל למעלה מ- 150 תחרויות שונות לקידום עשייה סביבתית במסגרת תכניות האיסוף שלה, ומחלקת פרסים מיוחדים וערכיים – מסדנאות סביבתיות לבתי-ספר, דרך מתקני-משחקים שעשויים מפסולת, ועד פרסים כספיים של ממש בהם מקודמות מטרות חברתיות שונות. בישראל מוצעת לזוכים, בין היתר, ערכת בית-ספר מיוחדת, שעשויה כולה מאריזות חטיפים ובונוס נקודות טרהסייקל, אותן ניתן לפדות עבור תרומה לכל ארגון שהלקוח חפץ. מיליוני ילדים ברחבי העולם כבר משתתפים בתכניות האיסוף של טרהסייקל, אוספים בעצמם את הפסולת, יוצרים בעצמם עמדות מחזור וחומרי הסברה וגם זוכים בשלל התחרויות נושאות הפרסים שמציעה החברה כחלק מהשיטה החדשנית שלה לקידום שמירה על הסביבה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter