באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: לפני בוא היתושים

קרית טבעון: לפני בוא היתושים

תעלת ניקוז פתוחה בסמוך למנהל ההנדסי טופלה על ידי המועצה באמצעות שפיכת אדמה ורק ימים יגידו אם הטיפול יעיל. חברת המועצה, נאוה סבר ” זרימת המים נמשכת באופן קבוע במשך השבועיים האחרונים, בהם כמעט ולא ירדו גשמים”.

תעלת ניקוז פתוחה במרכז טבעון טופלה בשבוע שעבר על ידי המועצה באמצעות שפיכת אדמה לתוכה וזאת לאחר תלונות שהגיעו למועצת קרית טבעון בנושא. התעלה האמורה נמצאת סמוך למנהל ההנדסי ומנקזת מים מאזור המרכז המסחרי ומהפארק הסמוך. בשלב זה לא ניתן עדיין לדעת אם שפיכת האדמה פתרה את הבעיה אך אין ספק כי יש להגיע לפתרון מלא שלה בקרוב שכן הקיץ בפתח ועימו יגיעו היתושות אשר אוהבות להטיל את ביציהן במקומות מעין אלה.

היתושות מתכוננות?
תעלת הניקוז הפתוחה ליד המנהל ההנדסי. צילום: נאוה סבר

יש לציין כי תלונות בנושא הגיעו גם אל תאגיד המים ‘מעיינות העמקים’, התאגיד שלח נציג מטעמו למקום שכן התלונות דיברו על זרימת ביוב אלא שלאחר שנקבע כי מדובר בניקוז הפסיק התאגיד לטפל בנושא שכן ניקוז אינו באחריותו אלא באחריות המועצה.

חברת המועצה, נאוה סבר אשר היתה בין התושבים שהתלוננו על המפגע ” ב 5.3.13 הבחנתי לראשונה בזרימת מים מזוהמים בתעלת הניקוז העוברת בסמוך למנהל ההנדסי במרכז טבעון. זרימת המים נמשכת באופן קבוע במשך השבועיים האחרונים, בהם כמעט ולא ירדו גשמים. בעקבות פניה לתאגיד המים הובהר לי כי המים אינם מי שפכים אלא מי ניקוז המגיעים מהמרכז המסחרי וכי הטיפול במפגע נמצא באחריות המועצה המקומית ולא באחריות תאגיד המים. מעבר למפגע האסתטי המקבל את פני הבאים למנהל ההנדסי, מהווים המים הנקווים בתעלה מוקד דגירה אפשרי ליתושים, כולל יתוש הנמר האסייתי המעביר את קדחת הנילוס המערבי. אם המועצה המקומית אינה מוצאת לנכון לטפל במפגע תברואתי ובריאותי שכזה בסמוך למשרדי המועצה האם ניתן לצפות כי תטפל במפגעים דומים ברחבי טבעון?”

מנהל מחלקת התברואה במועצה מוסר כי “הנושא טופל על ידי כיסוי המקום באדמת גן איכותית מקומית. מדובר בניקוז של מרכז טבעון. מים של טפטפות או של מי גשמים וכד’ מתנקזים לשטח. זה ענין של מספר שעות עד שמקום מתייבש”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter