באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: לחקירת המבקר

קרית טבעון: לחקירת המבקר

דו”ח חמור על אחד הגופים המנוהלים על ידי רשת המתנ”סים של קרית טבעון ובו חשדות חמורים לכאורה הכוללים בין השאר אי סדרים כספיים ומתן הטבות לקרובי משפחה, הוגש למליאת המועצה שהחליטה להעבירו לבדיקת המבקר.

חשדות לאי סדרים חמורים באחד הגופים המנוהלים על ידי רשת המתנ”סים של קרית טבעון. החשדות שהועלו בישיבה נבדקו לאורך זמן על ידי יו”ר ועדת הבקורת, אלון נבות ובישיבה הוחלט להעבירם לבדיקת מבקר המועצה שנתמנה לאחרונה. נבות תשאל מספר עובדות בגוף המדובר ובדק ראיות נוספות כשלבסוף הוא כתב דו”ח מפורט על ממצאיו אותו העביר לחברי המליאה ולמבקר המועצה בלבד. נבות: “בדיקתי החלה לפני כ 3 חודשים בעקבות מספר התרשמויות אישיות מביקוריי באולם ופניות של תושבים ולאור העובדה שבאותו הזמן לא היה מבקר למועצה. במסגרת תחילת בירוריי נחשפתי לכך שלמנהל המתנ”ס וגם לראש המועצה הגיעו תלונות על תפקודו של הגוף המדובר ומנהלו. כולל בקשה מפורשת של עובדת לפני כ 3 חודשים להיפגש עם ראש המועצה על מנת לפרט באוזניו על: “מעשים לא כשרים “. ראש המועצה הפנה אותה למנהל המתנ”ס”.

רשת המתנ"סים.
אלון נבות, כתב דו”ח מקיף. צילום: יח”צ.

נבות שמלאכת התחקיר ועקרונותיו המקצועיים מוכרים לו היטב משנות שירותו בשב”כ  נפגש ושוחח עם חלק מעובדי הגוף המדובר וכן עם אנשים שיש להם נגיעה כזו או אחרת לממצאים שעלו תוך כדי הבדיקה. לדבריו הוא ביצע סינון רב של הדברים ששמע ולא ציין בדו”ח עובדות לכאורה שהיו בבחינת עדות שמיעה . כך גם לא ציין עובדות אליהן נחשף מפי עדות של אדם אחד, אלא אם כן הצטלבו עם עדות נוספת. לחלק מהעדויות אף קיבל תימוכין ואסמכתאות חד משמעיים.

בין ממצאיו לכאורה של נבות ניתן למצוא פרסום יזום שאינו תואם את מה שמבוצע בפועל, כפל מכירת כרטיסים, ניהול הגוף בשלט רחוק, מתן הטבות לקרובי משפחה וחברים ואי קיום של רישום על כסף מזומן שקיבל לידיו ו\או משך מהקופה.

מנהל הגוף המבוקר אמר בתגובה: ” כל מה שנכתב לא היה ולא נברא והינו שיקרי והוא נובע ממניעים פסולים. שמי שורבב ונוצל על לא עוול בכפי כחלק מסכסוך פוליטי בין הקואליציה לבין האופוזיציה”.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: “מדובר בהאשמות אשר אנו סבורים כי היה נכון לא להעלותן בכינוס ישיבה שלא מן המניין, אלא להפנותן ישירות לבדיקתו של מבקר המועצה. ישיבות המועצה לא אמורות לעסוק בעניינים פרסונליים קל וחומר, שאינן מסורים לסמכותה של מליאת המועצה. בפועל, הוחלט פה אחד (גם על דעת 4 מהחתומים על הבקשה שנכחו בדיון), כי יש להעביר את הנושא לבדיקתו של המבקר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter