באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: לא לנשום

קרית טבעון: לא לנשום

שריפה שפרצה ביום שישי ליד מט”ש חיפה הממוקם בסמוך לצ’ק פוסט גורמת לזיהום אויר שאינו חורג מערכי היעד בקרית טבעון. השריפה כובתה אך בעיית איכות האויר תמשך מספר ימים בשל פליטת עשן.

 ארוע זיהום אויר שהמוקד שלו הוא מט”ש חיפה משפיע גם על קרית טבעון וגורם לבעיית איכות אויר שאינה חורגת מערכי היעד ולריח קשה. הארוע החל לאחר שפרצה שריפה בערמה גדולה (50 דונם) של פסולת המורכבת מגזם מעורב בפסולת, הערמה עצמה ממוקמת בצ’ק פוסט בצמוד למכון טיהור שפכים חיפה.

זיהום אויר
קרית טבעון, הזיהום לא חורג מערכי היעד. צילום: רונן צומר.

השריפה פרצה ביום שישי בסביבות ארבע וכובתה בלילה אך הערמות מעשנות וימשיכו לעשן עוד מספר ימים. אי לכך הודיע איגוד הערים לאיכות הסביבה מפרץ חיפה לרשויות הקרובות יותר למוקד (נשר, רכסים ויגור) כי היא ממליצה שתלמידי בתי הספר לא יצאו לפעילות בחצר אלא ישארו בכיתות סגורות עם מזגן אך בשל מרחקה של קרית טבעון ממוקד הזיהום, אין צורך בפעולות אלה.

על פי תחנת הניטור שהוצבה על ידי אגוד הערים בקרית טבעון נרשמה בשעה 11 בבוקרה רמה של 17 בחלקיקים הנשימים PM2.5 בעוד שערכי היעד הינם 50. בשעה שתיים בצהריים ירדה כמות החלקיקים הנשימים לרמה של 9 אך נרשמה עליה משמעותית באוזון (O3) אשר עמד על רמה של 77 כאשר ערכי היעד השעתיים הינם ברמה של 100. בשעה ארבע אחר הצהריים ירד מעט הזיהום ועמד על 5 חלקיקים נשימים ו-77 אוזון.

המשרד להגנת הסביבה נדרש גם הוא לנושא והוציא הודעה לפיה “בשל שריפה ליד מט”ש חיפה שורר זיהום אוויר חריג באזור נשר ובקיבוץ יגור. במהלך שריפה זו נפלטים לאוויר מזהמים שונים ובהם חלקיקים העוברים בדרכי הנשימה ועלולים לגרום למחלות לב וריאה. בשלב זה ממליץ המשרד לילדים ולאוכלוסיות רגישות להימנע מפעילות גופנית בחוץ. המשרד להגנת הסביבה המליץ למשרד החינוך לבטל את שיעורי הספורט בבתי הספר באזור”.

מאגוד הערים לאיכות הסביבה מפרץ חיפה נמסר כי: ” בעקבות שריפה שהתחוללה באזור יגור, תחנות הניטור של איגוד ערים להגנת הסביבה אזור מפרץ חיפה רשמו עליה משמעותית במספר חומרים באזור, ביניהם חלקיקים נשימים עדינים (PM2.5, PM10) ובנזן אך טרם נרשמו חריגות מערכי הסביבה. בשל הריח שנלווה לשריפה וכאמצעי זהירות מפני חומרים רעילים נוספים, ממליץ המשרד להגנת הסביבה לאוכלוסיות רגישות באזור להימנע מפעילות גופנית מחוץ לבית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter