באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: יחטפו כריזה

קרית טבעון: יחטפו כריזה

למרות סיכום בן עשר שנים שיש לתושבי קרית עמל עם אבוהב, לא יוקם מיגון אקוסטי בבריכת חנה סנש. מוקדי הרעש העיקריים: חדר המכונות ומערכת הכריזה. אריאלי “התכניות השתנו”

המועצה לא תקים מיגון אקוסטי בבריכת חנה סנש למרות מחאות התושבים, כך נודע בישיבת המליאה שנערכה בשבוע שעבר. ההחלטה על כך התקבלה על ידי ראש המועצה,דוד אריאלי, לאחר קבלת דו”ח של חברת ש.משיח. עם זאת טוענת חברת המועצה, נאוה סבר, כי קיים סיכום בין תושבי שכונת קרית עמל לבין ראש המועצה לשעבר שמוליק אבוהב לפיו יוקם מיגון כזה הכולל קירוי אקוסטי וישולבו מרכיבים בולעי רעש באזור חדר המכונות. כמו כן טוענת סבר כי על פי דו”ח חברת ש.משיח מרחק הבתים מחדר המכונות הינו 35 מטרים בעוד שבפועל הוא 15 מטרים בלבד.

בריכת השחיה המתוכננת תמוקם בקצה המזרחי של מתחם מרכז הספורט, הנבנה במפגש הרחובות חנה סנש ובן צבי בטבעון.  קולטי הרעש הרלבנטיים מבחינת השפעה אקוסטית של פעילות הבריכה, הם בתי המגורים בחלק המערבי של רחוב חנה סנש. על פי הדו”ח תהיה הבריכה מקורה באלמנטים קלים ושקופים, בהיקף הבריכה מתוכננים חלונות הזזה, גם לכיוון צפון ומזרח, לכיוון הבתים הרלבנטיים ברחוב חנה סנש. מקורות הרעש העיקריים אמורים להיות חדר המכונות של הבריכה שימוקם בקומה -2בדופן המזרחית של מבנה הבריכה לכיוון הבתים,מערכת כריזה עבור המדשאות בהיקף הבריכה וקולות דיבור ורעשי פעילות מהבריכה עצמה.

ברכת חנה סנש
אריאלי, לא למיגון אקוסטי. צילום: דוברות המועצה המקומית קרית טבעון

על פי חוות דעת חברת ש. משיח ” מיכון הבריכה אינו מהווה מקור רעש בעייתי לסביבה. במדידה שנערכה בבריכת השחיה שמשית, נמדד בתוך מרכז האנרגיה מפלס רעש שאינו מהווה הפרעה אקוסטית למרחק 46 מטרים בהתאם לתקנות. באם לאחר הפעלת הציוד יידרש בחדר טיפול אקוסטי, ניתן לבצע טיפול כזה בחדר עצמו ובדלת הרפפה,להקטנת הרעשים המוקרנים החוצה. מערכת הכריזה תופעל במדשאות בשעת חרום בלבד, ולא לצרכי בידור או הפעלות למיניהן, כך שהיא לא תגרום להפרעה אקוסטית בדירות. מומלץ להתקין רמקולים כיווניים בעלי פיזור מוגבל, שיכוונו את עוצמת הקול מההודעות לאזורים הרצויים בלבד. לגבי הרעש מהבריכה עצמה נכתב בדו”ח ” בפרויקטים דומים לדוגמא בדירת מגורים במרחק 26 מטרים מבריכת “מכבי ” בחיפה, נמדדה רמת רעש שאינה מהווה כל חריגה מהקריטריונים האקוסטיים הנדרשים. בנוסף, ניתן לסגור את החלונות בדופן הצפון מזרחית של הבריכה, להקטנה נוספת של הרעש המוקרן

ראש המועצה ,דוד אריאלי “היות שהתכנון שונה ואינו תואם למצב שהיה בשנת 2003, הזמנו דו”ח מחברה מובילה בתחום הנדסה אקוסטית אשר נותן מענה לכל השאלות. המרחק אינו 15 מטרים אלא 30-35 מטרים. לא מתוכנן קירוי אקוסטי ובהסתמך על הדו”ח גם אין צורך בו”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter