באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: כריתה או גיזום?

קרית טבעון: כריתה או גיזום?

חברת המועצה,נאוה סבר, הגישה תלונה רשמית לפקיד היערות בגין כריתה של עצים ברחבי הקריה ללא היתר כחוק. דוברת המועצה, עדנה פרידמן “המועצה פועלת בהתאם לחוק”

חברת המועצה ,נאוה סבר, הגישה תלונה כנגד המועצה מכיוון שלטענתה כרתה המועצה עצים ברחבי הישוב וזאת ללא אישור של קק”ל ופקיד היערות. סבר, קיבלה בשבועות האחרונים מספר פניות מתושבים אשר התלוננו כי המועצה מבצעת גיזום מוגזם של עצים ברחבי טבעון. בין השאר מדובר על עצים ברחוב אלונים, עץ בסמוך לבנק הלאומי במרכז טבעון, עץ במרכז זייד ועצים אחדים במרכז קרית עמל. לאחר הפניות הגישה סבר שאילתא בישיבת מועצת העיר. כאשר לטענתה, תשובתו של אריאלי היתה “לא הוצא היתר כריתה לעצים שלא נכרתו”

פקיד היערות
עצים לאחר “גיזום” ברחוב אלונים. צילום: נאוה סבר

ד”ר נאוה סבר ” לעניות דעתי, על פי פקודת היערות החדשה העצים בסמוך לסופרמרקט ברחוב אלונים נכרתו, דבר המחייב הוצאת היתר כריתה מפקיד היערות. בעקבות זאת פניתי לפקיד היערות הראשי, שהוא הגורם המוסמך לקבוע האם בוצעה כריתה. נענתי כי אכן בוצעה כריתה, נפתח תיק ופקח ישלח לשטח לבדוק את הנושא” סבר מוסיפה ” למרות שהפנתי את תשומת ליבו של ראש המועצה לכך  שהמועצה מבצעת כריתה ללא היתר בשטחים ציבוריים, דבר המהווה עברה על פקודת היערות, כריתת העצים נמשכת”.

דוברת המועצה, עדנה פרידמן מסרה בתגובה “המועצה פועלת על פי חוק וכורתת עצים רק בהינתן רישיון כריתה. המועצה כורתת אך ורק עצים, שעל פי חוות דעת מקצועית, מהווים סכנה מהותית לעוברים ושבים ואשר אי כריתתם הינה בגדר רשלנות. ל-50 עצים יבשים/רקובים המסוכנים לציבור ניתן רישיון כריתה ואלה נכרתו.  בנוסף יש לזכור כי לא כל גיזום הינו כריתה. לעיתים יש צורך לבצע גיזום מהותי כדי להציל עצים הנמצאים במצב של ריקבון מתקדם. הגיזום נעשה עד שמגיעים לחלק הבריא  כמו לדוגמה הגיזום שבוצע ליד הסופר ביהודה הנשיא”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter