באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ירידה במספר הפריצות לבתים

קרית טבעון: ירידה במספר הפריצות לבתים

נצ”מ אילן סרדל: ירידה של 59% בהתפרצויות לדירה בקרית טבעון

יו”ר ועדת ביטחון חן וייסמן: “חשובה לנו נוכחות מוגברת של ניידת משטרה ביישוב. תפקיד המשטרה לדאוג לביטחונם של התושבים בקריה תוך הגברת הנוכחות בשטח. עבודה יומיומית של שוטר תגביר בסופו של דבר את הביטחון האישי בקרב התושבים”

ביקור משטרתי מכובד נערך השבוע במועצת קרית טבעון. הגיעו: מפקד מחוז צפון וחוף ניצב זוהר דביר, מפקד תחנת המשטרה בזבולון  נצ”מ אילן סרדל, דובר משטרת מחוז צפון סגן-ניצב דורון מלכה, קצין אגם בתחנת זבולון סנ”צ עמית פולק ומפקד נקודת המשטרה בקרית טבעון פקד דודי ניסני. עוד השתתפו בישיבה ראש המועצה דוד אריאלי, חבר המועצה ויו”ר ועדת ביטחון חן וייסמן וקב”ט המועצה אלי זיו.

ראש המועצה בירך על הביקור וסיפר לנוכחים על האתגרים העומדים בפני הרשות בתחום הביטחון האישי והטיפול בעבירות הרכוש.
ניצב דביר הסביר כי מנקודת המבט של המחוז, קרית טבעון היא גזרה שקטה למדי.  “במגזר הערבי שם יש פי 2.5 יותר עבירות ולשם כוחות המשטרה בדרך כלל נשלחים. הכפרים השכנים משפיעים על תחושת הביטחון וזה מקרין בעיקר באזורים חופפים כמו לדוגמה רמת טבעון. למרות זאת, לפני חודש או חודשיים נעשו פעולות יזומות והמצב השתנה מהקצה אל הקצה”. סיפר.

נצ”מ אילן סרדל הציג את הנתונים: מספר ההתפרצויות לדירה בתחום קרית טבעון מחודש ינואר 2015 עד היום – 60 מקרים לעומת 147 בתקופה המקבילה אשתקד (ינואר עד אוגוסט) – ירידה של 59% ובשנת 2013 היו 119 התפרצויות בתקופה המקבילה.

התפרצויות לעסק ולמחסנים: בשנת 2013- 23 מקרים, 2014- 13 מקרים ובשנת 2015- 13 מקרים.

עבירות שבל”ר (שימוש ברכב ללא רשות): בשנת 2013 היו 23 מקרים, בשנת 2014 היו 34 מקרים וב-2015 היו 21 מקרים – ירידה של 38%.

יחד עם זאת, בתחום ההתפרצויות לכלי רכב ( שבירת חלון וגניבת תיק וכד) היתה עליה משמעותית: בשנת 2013 היו 19 מקרים, בשנת 2014 – 21 והשנה היו 42 מקרים.
“בעקבות הנתונים הללו” עדכן נצ”מ סרדל, “במהלך 2015 יחידת הבילוש של התחנה ביצעה מספר פעולות אופרטיביות וכן בוצעו מעצרים אשר הורידו את רמת הפשיעה ביישוב. יש עדין במה להשתפר, אך החוכמה היא לדעת איך עושים הכי טוב שאפשר במגבלות הקיימות. כמו כן, יש לקחת בחשבון סדר עדיפויות של שוטרי התחנה, שלעיתים נמצאים באירוע חמור יותר וזה מעכב הגעה לאירוע בטבעון.
אבל, שוטרים חייבים להגיע לאירוע ויש לתת דין וחשבון על כל מקרה ומקרה כולל הסבר מדויק לכל איחור. עוד הוסיף והדגיש: “אנו מבקשים  את שיתוף הפעולה של התושבים במקום. אם התרחש אירוע, הם חייבים להגיש תלונה. אם אין תלונה מבחינת המשטרה זה לא קיים.”

חן וייסמן: “חשובה לנו נוכחות מוגברת  של ניידת המשטרה ביישוב. תפקיד המשטרה לדאוג לביטחונם של התושבים בקריה תוך הגברת הנוכחות בשטח. עבודה יומיומית של שוטר תגביר בסופו של דבר את הביטחון האישי בקרב התושבים.

עוד נושא שחשוב לנו הוא לחזק את יחידת הג’יפאים, תושבים שעושים עבודה מדהימה ובהתנדבות. נדרש וחיוני לקבל את תמיכת המשטרה בכוח הזה היות וזו יחידה משטרתית לכל דבר ועניין”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter