באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: יחויבו לגנן

קרית טבעון: יחויבו לגנן

תושב קרית חרושת, יורם שבתאי תבע את הועדה המקומית לתכנון ובניה בגין הפרת הבטחה שלטונית והביא לכך כי הועדה תשקם גינון שנהרס עקב בניה שערך שכנו. דוברת המועצה “פסק הדין הושג בפשרה ולא בחיוב כפוי של בית המשפט”

הועדה המקומית לתכנון ובניה בקרית טבעון חויבה על ידי בית המשפט להציב שתילים ועצים ברחוב מעלה אבשלום שבקרית חרושת וזאת לאחר שתושב הרחוב יורם שבתאי הגיש כתב תביעה בגין הפרת הבטחה שלטונית. כב’ השופטת לובנה שלאטה-חלאילה קיבלה את הסכם הפשרה אליו הגיע שבתאי עם באי כח הועדה ונתנה לו תוקף של פסק דין. על פי הסכמות אלה ישתלו 8-10 עצים וינטעו שיחי אלת מסטיק ורוזמרין.

הועדה המקומית לתכנון ובניה
קרית חרושת. צילום: רונן צומר

את התביעה הגיש שבתאי לאחר ששכנו פרץ דרך לצורך בניית יחידת מגורים ותוך כדי כך גרם נזק לשצ”פ (שטח ציבורי פתוח) ולצמחיה שהיתה בו. שבתאי לא התעצל ופנה לא פעם למועצה, לעמותת אדם טבע ודין ואל הממונה הפקוח על הבניה במחוז חיפה. כמו כן הגיש שבתאי התנגדות לועדה לתכנון ובניה וזו באחת מישיבותיה אף קבעה במפורש כי התנאי לאכלוס הבית יהיה החזרת המצב לקדמותו על ידי השכן. כמו כן, נכתב בפרוטוקול הועדה “כלקח ממקרה זה גיבשנו בועדה המקומית עקרונות והנחיות קפדניות יותר במטרה להבטיח עבודות שיקום במדרון הנחצב במקום”

יש לציין כי הועדה אכן הגישה תביעה כנגד השכן וזה חויב בקנס כמו גם בהחזרת המצב לקדמותו כבר ביולי 2010 אך משלא הוחזר המצב לקדמותו לשביעותו של שבתאי הגיש כאמור תביעה לבית משפט השלום והוועדה המקומית תחויב לבצע את הגינון אם כי יש באפשרותה לתבוע את העלויות מהשכן.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה ” תושב רחוב מעלה אבשלום קיבל היתר לפרוץ שביל גישה לבניית ביתו, כאשר התנאי לקבלת ההיתר היה השבת מצב לקדמותו בתום הבניה. התושב סיים לבנות אך לא קיים את התנאי, ובשל כך הוגש נגדו כתב אישום וניתנה פסיקת בית משפט נגדו.

יורם שבתאי בחר, מסיבות שאין זה המקום לפרטן, לתבוע את הוועדה המקומית במקום את התושב, חרף העובדה כי מבחינה משפטית הוועדה כלל אינה צד לעניין. ואולם, הוועדה המקומית, מתוך רצון כן למציאת פתרונות למצוקת תושבים בדרכי הידברות ושיתוף פעולה, בחרה לפעול להשגת פתרון מקובל על הצדדים, במקום למצות הליכים משפטיים ולהביא לדחיית תביעתו של מר שבתאי. פסק הדין הושג בפשרה (ולא בחיוב כפוי של בית המשפט), וזאת בלי שהוועדה הודתה בצדקת טענות יורם שבתאי”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter