באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון : חממה הידרופונית חווה החקלאית

קרית טבעון : חממה הידרופונית חווה החקלאית

טקס חגיגי להשקת החממה ההידרופונית בחווה החקלאית בקרית טבעון נערך השבוע בנוכחות מנכ”ל המועצה ומנהל מחלקת החינוך יאיר אודם, מפקחת משרד החינוך, צוותי מורים מבית ספר קרית עמל, ההנהלה ואורחים. 

222aחווהההידרופוניקה מהווה שיטת גידול מתפתחת בחקלאות העירונית – ומהווה נושא חדש  בתוכנית הלימודים בחווה החקלאית. החממה ההידרופונית במקום-  בה שיטת גידול הצמחים היא במצע מנותק מהאדמה, ללא שימוש בהזנה דרך ההאדמה וההשקיה היא  במערכת מים סגורה –   נבנתה בכוחות משותפים של צוות החווה ותלמידי בתי הספר היסודיים ביישוב ובעלויות נמוכות.

השתאות ופליאה ליוו  את הנוכחים בטקס כשנכנסו לחממה ובמיוחד לאחר שטעמו מהחסה הטרייה והטעימה שאגב, אינה מצריכה שטיפה כיוון שאין עליה שאריות אדמה.

333cחווהמנהלת החווה אורית סופר: “המטרה שלנו לעודד ליצירתיות והנאה בגידול ירקות מחד וגם לחשוף  את התלמידים לשיטות גידול מזון בסביבה אורבנית , אשר יעניקו להם את הידע והכלים להכיר את דרכו של הטבע ולמקסם את העצמאות הקיומית שלהם על ידי גידול חלק ממזונם בעצמם.
משפט אינדיאני עתיק אומר – “לא קיבלנו את העולם במתנה מהורינו אלא בהשאלה מילדינו”  –    כדי שמשפט זה יהפוך למציאות חיה אני מאמינה שלפחות עלינו להקנות לילדינו את התודעה, ההבנה והחינוך לתקן את הנזקים שאנו עשינו לסביבה”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter