באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: חברי ועדת החינוך בקריה נחשפו ליישום תכנית האב לחינוך

קרית טבעון: חברי ועדת החינוך בקריה נחשפו ליישום תכנית האב לחינוך

היישום כולל פתיחת אזורי הרישום, ייחודיות בתי הספר, יישום מסקנות ועדת טרכטנברג והקמת שלושה גנים נוספים בקריה.

ביום שני השבוע אירח בית ספר נרקיסים את חברי  ועדת החינוך בקריה. במהלך המפגש החגיגי  הציג מנהל מחלקת החינוך, יאיר אודם, את השלבים ביישום תכנית אב לחינוך. לאחר שנמסר עדכון מפורט על מערכת החינוך השנה (תשע”ג) נחשפו הנושאים המרכזיים בתכנית האב כמו:  פתיחת אזורי הרישום, ייחודיות בתי הספר, יישום מסקנות ועדת טרכטנברג והקמת 3 גנים נוספים בקריה  כמו גם הקמתן של  מסגרות חינוך מתואמות לילדים עם צרכים מיוחדים.

ועדת החינוך
חברי ועדת החינוך קיבלו דיווח על יישום תכנית האב. צילום: דוברות המועצה המקומית קרית טבעון

המארחות מנהלת בית ספר נרקיסים אורלי דבי וסגניתה ויקי אסייג,, סיפרו לחברי הוועדה על בי”ס “נרקיסים”, הן הרחיבו לגבי חזון בית הספר וסיפרו על הייחודיות של המקום בתהליך יישום תכנית האב לחינוך ופתיחת אזורי הרישום לקראת שנת הלימודים הבאה (תשע”ד).  לדברי המנהלת, ביה”ס פועל כבית חינוך הומניסטי, מאמין בייעוד החינוכי של קידום כלל התלמידים  לקראת חיים אנושיים מלאים ואוטונומיים של מישוש עצמי, איכות תרבותית, הגינות חברתית, אחריות ורגישות סביבתית. “הפרויקט של ביה”ס המנגן מהווה חלק מן הנוף של ביה”ס” הסבירה “במסגרת הפרויקט לומדים כל תלמידי כתות א’ – ה’ לנגן במגוון כלים וכל ילד זוכה “לגעת במוסיקה”. הרציונל הוא לחשוף כמה שיותר תלמידים ללימודי הנגינה והמוזיקה תוך מתן הזדמנות שווה לכולם”.

עוד נמסר כי בביה”ס “יום מרכזי בחירה” עפ”י שכבות גיל. המרכזים מושתתים על תאוריית האינטליגנציות המרובות, יום זה מזמן לתלמידים לממש כישוריהם בתחומי האומנות והתרבות ונותן מענה לתחומי החוזק של אוכלוסיית התלמידים. אורלי הרחיבה וסיפרה כיצד בי”ס  מעודד ערבות הדדית וסובלנות כמו כן התגאתה בצוות  מקצועי ומסור  אשר שואף לתת  מענה הולם לכל תלמיד ותלמידה במקום.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter