באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון ועמק יזרעאל: חינוך חובה גם בתיכון

קרית טבעון ועמק יזרעאל: חינוך חובה גם בתיכון

בשורה לתלמידים החלשים בקרית טבעון, רמת ישי והמועצה האזורית עמק יזרעאל: בתי הספר התיכוניים של הישובים הללו לא יוכלו להנשיר תלמידים. מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ” החלטה חשובה ומועילה”

ועדת החינוך של הכנסת אישרה הבוקר את רשימת היישובים, אשר נקבעו על ידי שר החינוך , במסגרת הרחבת צו חינוך חובה אשר מחיל את חובת הלימוד גם על תלמידי כיתות י”א ו- י”ב. במסגרת הרחבה זו נכללו גם בתי הספר התיכוניים של המועצה האזורית עמק יזרעאל ושל קרית טבעון ולכן חלה גם על רמת ישי שבית הספר הקולט שלה הוא בית הספר התיכון ‘עמקים-תבור’ שבקיבוץ מזרע. משמעות ההחלטה היא שבתי ספר לא יוכלו  להנשיר תלמידים אלא יחוייבו למצוא לתלמיד מסגרת חינוכית שתאפשר לו לסיים שתיים עשרה שנות לימוד.

חינוך חובה
בית ספר העמק המערבי, גם הוא נכנס לתכנית. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

דובר מחוז הצפון במשרד החינוך, דוד גורלי מציין כי משרד החינוך מוביל מדיניות המונעת הנשרת תלמידים, ובתוך כך הוא נותן מגוון של מענים לאוכלוסיית הלומדים בחינוך העל יסודי. שר החינוך, הרב פירון הצהיר זה מכבר, כי בכוונתו להשיב למערכת את החינוך המקצועי-טכנולוגי, כדי לגוון את המענים החינוכיים, שכן המסגרות הקיימות אינן מספקות כיום מענה למספר רב של תלמידים. בהתאם לזאת, נערך המשרד לפתוח בשנת הלימודים הקרובה,  6 בתי ספר מקצועיים ברחבי הארץ.

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד”ר אורנה שמחון אמרה לאחר ההחלטה הבוקר ” הצו להרחבת חוק חינוך חובה והחלתו על ישובים נוספים בשנת הלימודים הקרובה שאושר על ידי ועדת החינוך של הכנסת מוסיף לרשימה , מעבה ומעשיר אותה בעוד עשרות ישובים מהצפון וזוהי אמירה חינוכית ופדגוגית משמעותית שמביאה עמה  ברכה גדולה . מדובר בהחלטה חשובה , ראויה ובהחלט גם מועילה” .

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter