באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: השביתה הגדולה

קרית טבעון: השביתה הגדולה

הנהגות ההורים בקרית טבעון ישביתו את הלימודים ביום האחרון של שנת הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים וזאת במחאה על הקיצוץ הצפוי בתקציב החינוך וזאת לאחר שבפגישות בינם לבין נציגי המועצה לא הושגו הסכמות.

הנהגות ההורים של בתי הספר היסודיים ושל אורט טבעון הכריזו על השבתת הלימודים בבתי הספר היסודיים בקריית טבעון, ביום ו’ ה- 20/6/14 וזאת במחאה על הקיצוץ בתקציב החינוך. מובן כי השבתה זו הצהרת כוונות בלבד מכיוון שמדובר ביום האחרון של הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים וצריך להמתין עד לתחילת שנת הלימודים הבאה על מנת לראות האם יהיה המשך לשביתה.

קיצוץ בחינוך
הורים ותלמידים מפגינים ברחבת המועצה.

במכתב, שהופץ לכל הורי התלמידים ולתושבי טבעון, נכתב: “לצערנו, כל ניסיונות ההידברות שלנו עם המועצה עד כה, במטרה לפתור את מצוקות החינוך נתקלו בחומת התנגדות, בהטחת האשמות ובחוסר נכונות להתגמש, לשתף פעולה ולמצוא פתרונות יצירתיים. לפיכך, אנו עומדים כיום במצב בו:

המועצה אינה מוכנה לפעול להורדת הצפיפות בכיתות, על ידי המשך מימון הכיתות המפוצלות בבתי הספר היסודיים ובחטיבת הביניים, המועצה אינה מוכנה למנות מנהל מחלקת חינוך במשרה מלאה והמועצה אינה מוכנה לשקול חלופות לקיצוץ בתקציב החינוך, שעם השלכותיו אנו מתמודדים כעת ונתמודד גם בשנים הבאות”.

ביום השביתה מתוכננת הפגנת מחאה בשעה 09:00, על המדשאה שמול בניין המועצה. מהנהגות ההורים מוסרים כי מטרת ההפגנה הינה לקרוא לחברי מועצת קריית טבעון והעומד בראשה לגלות אחריות ומנהיגות ולפעול לאלתר לשינוי משמעותי בסדרי העדיפויות, למען עתיד החינוך של ילדינו.

כידוע גוברת בשבועות האחרונים התסיסה בנושא מערכת החינוך בטבעון. ראשי הנהגות ההורים נפגשו עם ראש המועצה ומנכ”ל המועצה מספר פעמים, אך לא הושגו הסכמות בנוגע לצעדים מעשיים לפתרון מצוקת החינוך. מאות מתושבי טבעון קיימו הפגנות  בנושא, אחת מהן במהלך ישיבת מליאת המועצה שעסקה בבעיות שהתעוררו בכל מערכת החינוך בטבעון, בעקבות הקיצוץ בתקציב החינוך.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: “ראש המועצה דוד אריאלי עושה כל שניתן על מנת למנוע את השביתה בבתי הספר הייסודיים. אתמול (שלישי) נערכה פגישה עניינית וערה בהשתתפות ראש המועצה, מנהל מחלקת החינוך וועד ההורים היישובי. במסגרת הפגישה נעשה ניסיון כן להגיע להבנות ולפתרון הבעיה. המועצה המקומית מכבדת ומבינה את טענות ההורים  וחזרה והבהירה כי הכתובת היא משרד החינוך. כאמור, להורים הוצעו פתרונות יעילים ואנו משאירים את ערוצי התקשורת פתוחים עד לפתרון הבעיה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter