באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: העבודות בגן גיגי מתחילות מחדש

קרית טבעון: העבודות בגן גיגי מתחילות מחדש

העבודות בגן גיגי המושבת כבר כחצי שנה יחלו מחדש בימים הקרובים לאחר שהתקבל אישור ממכון התקנים. אלון נבות: “לא יעלה על הדעת שעושים תכנון ונעצרים בו והגן בינתיים הרוס ומושבת, לא היה פה שום בלת”ם”

מנכ”ל המועצה, יאיר אודם הודיע בישיבת המליאה שנערכה השבוע כי העבודות לשיקומו של גן גיגי יחלו מחדש בימים הקרובים וזאת לאחר שהן הופסקו לפני מספר חודשים. כידוע הגן ממוקם בשטח משופע והקמת גן משחקים המתאים לתקנים המקובלים היום היתה משימה תכנונית מורכבת מאוד ובסופו של דבר נוצלה הטופוגרפיה כחלק מהפרויקט. לדברי מהנדס המועצה מריוס ראפ, במקום להקים מתקנים מוגבהים, משתמשת התכנית בטופוגרפיה כמתקן עצמו.

גן גיגי
אלון נבות: “אין בעיה לעשות דגם תלת מימדי”

יאיר אודם: “החברה שהיתה אמורה לספק את מתקני המשחקים, נסוגה מההתחייבות בשל חשש שמכון התקנים לא יאשר את הגן. מאותה נקודה התבצע תהליך מול נציגי מכון התקנים על מנת לענות על כל מכשלה אפשרית ועל כל הדרישות שלהם, כך שבסוף הביצוע יתקבל אישור מכון התקנים. לאחר כשלושה חודשים, נמצא פתרון לכל הסויות וההקמה ממשיכה בימים אלה. המתקנים הקיימים לא יוחלפו אלא ישוקמו, ינוקו וייצבעו מחדש”

מהנדס מועצת קרית טבעון, מריוס ראפ: “תכננו את הגן הזה ביחד עם החברה. יצא מכרז וכל החברות התחייבו להביא את אישור מכון התקנים אבל מייד אחרי שלב הפיתוח באו נציגי החברה ואמרו שאם הם יקימו את המתקנים על השטח כמו שהוא, מכון התקנים לא יאשר. החלטנו שאנחנו ממשיכים את הקמת הגן גם אם זה אומר לשנות קצת את הקונספט ןגם אם הוא ייצא קצת פחות יפה ממה שרצינו. אז הוצאנו עוד תכנית ועוד תכנית עד שקיבלנו אישור”.

יו”ר האופוזיציה, אלון נבות אשר העלה את הנושא: “לא משביתים גן, אלא אחרי שמסיימים לתכנן והיום אין שום בעיה לעשות דגם תלת מימדי. לא יעלה על הדעת שעושים תכנון ונעצרים בו והגן בינתיים הרוס ומושבת, לא היה פה שום בלת”ם.קודם כל מסיימים את התכנון ומקבלים את כל האישורים ורק אחר כך יוצאים לביצוע ולא ההיפך. כבר חצי שנה שאין שם גן, זה חלם”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter