באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: הסתיימה בניית פיר המעלית

קרית טבעון: הסתיימה בניית פיר המעלית

לראשונה ובקרוב מאד משרדי המועצה המקומית קרית טבעון יהיו נגישים לכלל הציבור בקריה וזאת לאחר עיכובים רבים שנבעו בין שאר מדיונים משפטיים שנמשכו שנתיים.

השבוע הסתיימו העבודות לבנית פיר המעלית. לראשונה ובקרוב מאד משרדי המועצה המקומית קרית טבעון יהיו נגישים לכלל הציבור בקריה. יש לציין כי מדובר בשלב לפני סיום, היות והמעלית עצמה, אשר תוכננה והוזמנה מחו”ל על פי מידותיו הייחודיות של הפיר, צריכה להגיע  ארצה מספרד.

נגישות
פיר המעלית למועצת טבעון. צילום: דוברות המועצה המקומית קרית טבעון

לדברי  מפקח הפרויקטים במועצה  אנטולי מדווינסקי “הזמנת המעלית התבצעה רק אחרי סגירתו של המכרז ובחירתו של קבלן מבצע בחודש פברואר. זמן האספקה של מעלית כזו, אשר מוזמנת מחו”ל הוא כחצי שנה. החברה המבצעת בונה את המעלית על פי מידות הפיר שהקבלן מספק לה. על פי החוזה, מועד סיום הפרויקט הוא 30 בספטמבר”.

הקמת מעלית לבניין המועצה המקומית קרית טבעון היא חשובה והכרחית לנגישות תושבים בעלי צרכים מיוחדים וכמו כן לטובת האוכלוסייה המבוגרת, אימהות עם עגלות  ואחרים המגיעים לקבל שירותים במשרדי המועצה המקומית. נושא הנגישות למשרדי המועצה, אשר נמצאים בקומה השנייה של הבניין, זכה לטיפול מהותי, מועצת קרית טבעון, פעלה רבות לקידום הנושא וכזכור סוגיה זו של נגישות לבניין נפתרה רק לאחרונה. הנושא נידון בבית משפט בשנתיים האחרונות ורק לפני מספר חודשים הושגה פשרה בבית משפט השלום בחיפה אשר אפשרה התקדמות ההליך ומתן היתר בניה לבנית המעלית. לפני כשלושה חודשים אף נענה משרד הרווחה לבקשת ראש המועצה, דוד אריאלי, והעביר 200 אלף ש”ח לתקצוב בנית מעלית לבניין המועצה המקומית.

נושא הנגישות למוסדות ציבוריים ביישוב זוכה לתשומת לב רבה בקרב הנהלת המועצה ובהתאם לכך נעשים מאמצים רבים לקדם פתרונות יעילים ומיטביים לטובת כלל התושבים בקריה תוך התייחסות משמעותית לאוכלוסיות המתקשות בניידות.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter