באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: המועצה תרגלה התמודדות עם פגיעת טילים

קרית טבעון: המועצה תרגלה התמודדות עם פגיעת טילים

מועצת קרית טבעון תרגלה תרחיש של נפילת טיל לא קונבנציונאלי בקריה וזכתה למחמאות מקצין הקישור של פיקוד העורף. קב”ט המועצה אלי זיו: “אני  רואה חשיבות רבה לקיום התרגילים הללו”

תרגיל עורף לאומי רחב היקף נערך ביום רביעי שעבר בחמ”ל המועצה המקומית קרית טבעון. התרגיל היה  בהשתתפות  צוות הניהול הבכיר במועצה, נציגי פיקוד העורף, כוחות ההצלה, נציג מעינות העמקים ומתנדבים. במסגרת התרגיל ועל פי הנחיות שהתקבלו מרשות החירום הלאומית, במהלך מספר שעות, תרגלו  מנהלי המכלולים מגוון תרחישי חירום בהם פגיעת טילים כימיים במרכז היישוב וכיצד נערך פיקוד העורף בשיתוף צוות המועצה להתמודדות עם האירוע.

תרחיש לא קונבנציונלי
צוותי החרום. צילום: דוברות מועצת קרית טבעון

רס”ן יאיר שמעוני מהיקל”ר (קצין קישור בין הרשות לפיקוד העורף) שיבח את מוכנות המועצה לחירום, ההיענות  הרבה של עובדי המועצה, עבודת המכלולים ושיתוף הפעולה בין הצוותים. “הנכונות להגדיל ראש מכל הדרגים, כולל המתנדבים היא חשובה ומשמעותית”. בנוסף ציין רס”ן שמעוני כי יש חשיבות רבה למודעות  האישית ויש צורך לפנות לתושבים בקריה ולבחון כיצד הם נערכים באופן אישי:  ערכות אב”כ, ניילונים, שישית מים, מזון, בגדים וציוד. כל אדם צריך לבחון האם הוא מוכן וערוך ואנו, תפקידנו להביא זאת למודעות”.

קב”ט המועצה אלי זיו  הודה לכלל המשתתפים שלקחו חלק בתרגיל וציין כי פעילות זו שיפרה באופן מהותי את התמודדות הצוותים עם אירוע בשעת חרום: “אני  רואה חשיבות רבה לקיום התרגילים הללו ובהשתתפות כל הגורמים הפועלים בשעת חירום. התרחיש שהיה הפעם היה אירוע בלתי קונבנציונלי ולמדנו את המורכבות והבעייתיות הנובעים מאירוע מסוג זה . בקרוב תתקיים פגישה נוספת בין כל מנהלי המכלולים, ראש המועצה ובשיתוף פיקוד העורף. אנו ניישם את המסקנות שהועלו בתרגיל”.
בנוסף, ביום א’ ערך פיקוד העורף השתלמות לעובדי המועצה ולמתנדבים בנושא: הפעלת המוקד, העברת מידע, טיפול והסברה בשעת חירום.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter