באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: הכונו לבוא האנטנות

קרית טבעון: הכונו לבוא האנטנות

עמוד אנטנות סלולאריות בגובה שלושים מטרים יוקם בקרוב בוואדי הסמוך לרחוב רימונים בקרית טבעון. העמוד יכלול 12 אנטנות תקשורת FR ו- 2 אנטנות 2W2, פיט על גבי עמוד חשמל קיים.

 

אם לא מספיקים לתושבי טבעון הזיהום מהמפרץ ומחוות המיכלים, הרי שבקרוב יאלצו תושבי רחוב רימונים להתמודד עם סכנה קרינה. וזאת לאחר שעמוד אנטנות סלולאריות בגובה של 30 מטרים, יוקם בסמוך לרחוב. העמוד יוקם בוואדי הסמוך ויכלול אנטנות השייכות לחברת פלאפון, כשבנוסף הוא ישמש גם כעמוד חשמל רגיל.

ההחלטה על הקמת עמוד האנטנות התקבלה לפני כשבועיים בועדה המקומית לתכנון ובניה. על פי ההחלטה העמוד יכלול 12 אנטנות תקשורת FR ו- 2 אנטנות 2W2, פיט על גבי עמוד חשמל קיים, ובנוסף שני ארונות תקשורת וחיבור תשתיות. יש לציין כי בתחילה רצו בחברת פלאפון להציב עמוד בגובה 36 מטרים אך הדבר נדחה על ידי וועדת המשנה לתכנון ובנייה, אשר אישרה כאמור את העמוד בגובה 30 מטרים, כך שראש העמוד נמוך ממפלס כביש הרימונים והנראות שלו קטנה יותר.

קרינה סלולארית
קרית טבעון, האנטנות מגיעות. צילום: רונן צומר.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: “חברת פלאפון בקשה להציב אנטנה  נוספת בשל חוסר קליטה מספקת ביישוב. מיקום האנטנה, מרחקה משטחים מבונים ופרטיה הטכניים עומדים בתקנות תמ”א 36. כמו כן, הנתונים נבחנו ואושרו על ידי  איגוד ערים לאיכות הסביבה. חברת פלאפון נדחתה בראשונה ונדרשה להנמיך את הגובה כך, שלא יעלה על רום הכביש של רחוב רימונים. החברה אכן בצעה זאת”.

מאיגוד הערים לאיכות הסביבה מפרץ חיפה נמסר כי: “לאור הבקשה לשנות את גובהו של העמוד המדובר, החברה המקימה את העמוד מחויבת לבצע סקר בטיחות קרינה במסגרתו ייבחנו פרמטרים כגון קרבה למוסדות חינוך, חיזוי רמות הקרינה בסביבה המיידית וכו’.

לפי החוק, הקמת או שינוי אנטנה דורשים אישור מטעם ממונה קרינה של המשרד להגנת הסביבה אשר יתבסס על סקר הבטיחות המעודכן. בכל הנוגע לבטיחות קרינה, רצוי שהעמוד יהיה גבוה ככל הניתן, אך כאמור יש לבחון את המקרה לגופו בהתייחס למיקום העמוד והשפעתו על הסביבה. איגוד ערים אזור מפרץ חיפה עומד לרשות הועדה במידת הצורך לכל התייעצות מקצועית”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter