באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: הושמדו דגים מסוכנים למאכל

קרית טבעון: הושמדו דגים מסוכנים למאכל

20 ק”ג של מוצרי דגים הושמדו בתחנה לבדיקות משנה. צוות התחנה נאלץ להזמין את המשטרה בשל התנגדות הנהג להשמדה

ביום רביעי שעבר הושמדו 20 ק”ג של מוצרי דגים אשר היו מיועדים לקרית טבעון בתחנה לבדיקות משנה . כזכור, החל מהאחד בספטמבר, פועלת התחנה לבדיקות משנה במתחם מפעלי העמק הסמוך למגדל העמק.

במשאית עמוסה מוצרי בשר שונים, שהגיעה לבדיקה שגרתית, נמצא כי תנאי ההובלה אינם הולמים ומוצרים קפואים שאמורים להיות מובלים בטמפ’ של מינוס 18 מעלות, הפשירו. כידוע מוצרי בשר ודגים הנם מוצרים רגישים והובלתם בתנאים לא מתאימים עלולה להוות סכנה מהותית לבריאות  הציבור, על כן הוחלט להשמיד כ – 20 ק”ג’ של מוצרי דגים.

דגים מסוכנים למאכל
הדגים הושמדו. צילום: דוברות קרית טבעון

נהג המשאית המוביל התנגד להחלטת הווטרינר העירוני של עפולה שהיה תורן בתחנה בשל העובדה שעפולה שותפה ביחד עם 30 רשויות נוספות, בתחנה האזורית.  מנהל התחנה, וטרינר המועצה המקומית בטבעון דר’ צחי צורי, נאלץ להזמין למקום משטרה ולבקש סיוע מהמחלקה הווטרינרית של מגדל העמק הסמוכה. השוטר והפקח עירוני ממגדל העמק הגיעו למקום במהירות ובזריזות על מנת לסייע ובסיומו של יום הושמדו המוצרים. דר’ צורי ערך שיחה עם בעל המפעל וסוכמו דרכי פעולה שיסיעו במניעת הישנות תקלות דומות בעתיד.

ד”ר צורי: “המקרה הזה היה יוצא דופן בעיקר בשל ההתנגדות להשמדה, אירוע של השמדה הוא די שכיח אך בדרך כלל יש שיתוף פעולה מלא של הנהגים ושל בעל המפעל. זה מדגיש את הצורך ובחיוניות  התחנה לבדיקות משנה כמחסום אחרון לפני המכירה לחנויות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter