באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: הוגשה בקשה להצטרפות לפרוייקט הפרדת פסולת במקור

קרית טבעון: הוגשה בקשה להצטרפות לפרוייקט הפרדת פסולת במקור

אחרי יקנעם, מגדל העמק והמועצה האזורית מגידו, מקווים בקרית טבעון להיות הרשות הבאה באזור המצטרפת לפרויקט הפרדת הפסולת של המשרד להגנת הסביבה. יועץ המחזור של המועצה, אבי נוביק ” תוך כמה שנים יהיה כלכלי להפריד גם ללא מענק של המשרד”

מועצת קרית טבעון הגישה לאחרונה בקשה להצטרפות לפרויקט הפרדת פסולת במקור וזאת לאחר שבאוקטובר 2011 נדחתה בקשתה של המועצה להצטרף לפרוייקט כאשר לטענת המשרד להגנת הסביבה הסיבה היא מסמכים חסרים וזאת לאחר שהמשרד ביקש את השלמת המסמכים. מדובר בהגשת מועמדות במסגרת ‘קול קורא’ שהוציא

המועצה תעבור להפרדת פסולת במקור
שמוליק שמחון “הפסדנו 7% בגלל שמישהו משך נייר”

המשרד להגנת הסביבה שתקציבו הכולל לכלל הרשויות הינו 160 מליון ₪. היקף המימון של המועצה המקומית קרית טבעון הינו 43% מהעלות כאשר אם וכאשר יבחר הישוב במסגרת הקול הקורא יממן המשרד להגנת הסביבה את העלות הנוספת כשתקרת הסיוע אינה יכולה לעלות על תקרה של 220 ₪ לתושב אך המועצה ביקשה סיוע של 203 ₪ לתושב בלבד וזאת על מנת להעלות את סיכויי הבקשה. עלויות הפרויקט כוללות 1.5 ₪ עבור כלי אצירה, מליון ₪ עבור רכבי איסוף, 1.5 מליון ₪ עבור בינוי, מליון ₪ עבור ליווי והסברה , 120אלף ₪ עבור ליווי תפעולי ו-500 אלף ₪ עבור תקורות. סה”כ עלות הפרויקט הינה 5.6 מליון ₪ כאשר המועצה תדרש להשקיע כ-2.3 מליון ₪.

בשלב זה אמורות השכונות השונות בטבעון לעבור להפרדה במקור בשלבים כאשר הכניסה תהיה מצפון לדרום כשרמת טבעון תכנס ראשונה לפרויקט וקרית חרושת תכנס אחרונה. הצפי לסיום הפרויקט הינו שנת 2015 כשהמטרה היא לצמצם את כמות ההטמנה ל- 60% מהכמות הנוכחית.

יועץ המחזור של המועצה, אבי נוביק ” סיכויי הבקשה הם גבוהים מאוד אבל גם רשויות שלא יזכו למימון יאלצו לעשות הפרדה במוקדם או במאוחר וזאת מכיוון שתוך כמה שנים עלות ההטמנה תהיה גבוהה יותר מעלות ההפרדה. אישור הבקשה צפוי להיות בין מרץ לאוגוסט אבל כבר עתה אנחנו מקבלים איתותים חיוביים”

חבר המועצה, שמוליק שמחון ” אילו היינו מצטרפים לפרויקט ב 2011 היינו מקבלים מימון של 7% נוספים. אני מקווה שהפעם אף אחד לא ימשוך איזה נייר”

חברת המועצה נאוה סבר ” בפעם הקודמת המשרד להגנת הסביבה ביקש שלוש פעמים מהמועצה השלמת מסמכים”

ראש המועצה, דוד אריאלי ” אנחנו שמחים להיות חלק מהפרויקט הזה. אנחנו רוצים להגדיל את המחזור ברמה משמעותית. המשרד להגנת הסביבה מעודד את הרשויות למחזר גם באמצעות היטל הטמנה אשר התחיל ברמה של 12 ₪ לטון והגיע עתה עד לרמה של 95 ₪ לטון. מצד שני, רשויות שכן עושות הפרדה מקבלות כספים מתאגיד האריזות והפרויקט אמור לכסות את עצמו החל מהשנה השלישית”

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter