באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ההתנגדות תקטין את השכונה?

קרית טבעון: ההתנגדות תקטין את השכונה?

שכונת ‘שער טבעון’ שהקמתה היתה נושא מרכזי במערכת הבחירות אושרה בוועדה לדיור לאומי אך לא ניתן יהיה לבנות בחלק המערבי של השטח בשל זיהום אויר, דבר אשר עשוי להקטין את השכונה. דוברת המועצה: “בודקים את ההשלכות”. 

וד"ל
דודי אריאלי, מקדם את שער טבעון. צילום: יח״צ

הוועדה לדיור לאומי (וד”ל) במחוז חיפה אישרה בשבוע שעבר את התכנית לבניית שכונה חדשה בסמוך לקרית חרושת אשר כבר זכתה לשם ‘שער טבעון’. על פי התכניות המקוריות היו אמורות להבנות בשכונה 570 יחידות דיור חדשות על שטח של 250 דונם, אלא שועדת הערר קיבלה את התנגדותם של החברה להגנת הטבע וחברת המועצה, נאוה סבר אשר טענו כי לא ניתן לבנות בחלק המערבי המוקצה לשכונה בשל בעיות של זיהום אוויר. הועדה קבעה עוד כי ניתן יהיה להעביר את יחידות הדיור שנגרעו מהשטח המערבי אל השטח המזרחי כך שהבניה בחלק המזרחי תהיה צפופה יותר אלא שבמועצה טרם החליטו כיצד לנהוג ויתכן כי בסופו של דבר יוחלט לוותר על יחידות הדיור שבחלק המזרחי כך שבשכונה יבנו פחות יחידות דיור מהמתוכנן.

על פי התכנית כרבע מהדירות בשכונה, יהיו מוזלות אך גם נושא זה עשוי להיות מושפע ממספר יחידות הדיור שיבנו בסופו של דבר. מדובר בדירות של כ 100 מ”ר שיגיע במספר טיפוסי בינוי. נכון לרגע זה צפויים לקום 14 בניינים בני 4 קומות עם 11 יח”ד, כמו כן יהיו בתים תלת משפחתיים, שש משפחתיים .בנוסף יהיה בשכונה אזור מסחרי, בית ספר, גני ילדים ופארק.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה להחלטת הוד”ל: “המועצה המקומית קרית טבעון בוחנת את השלכות החלטת הוועדה המחוזית בשבתה כוד”ל (ועדה ארצית לדיור לאומי). כאשר תתקבל החלטה, נצא בהודעה לעיתונות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter