באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: הארנונה תעלה ב- 7.5%

קרית טבעון: הארנונה תעלה ב- 7.5%

תושבי קרית טבעון יאלצו לספוג העלאה של 7.5% בתעריף הארנונה. באופוזיציה טוענים לבזבוזים, לבורות שומן ולירידה ברמת השירות של המועצה למרות עליה בכמות המשרות ועלותן. אריאלי: “לפני הבחירות לא ידעתי שנצטרך העלאת ארנונה”

בישיבת המועצה שנערכה אתמול (שלישי) בקרית טבעון, הוחלט כי הארנונה בישוב תעלה ב-7.5% וזאת לקול מחאות האופוזיציה שטענה כי אין צורך בהעלאה זו. יש לציין כי העלאה זו מורכבת משני חלקים: הראשון, בשיעור של 3.66% הינו העלאה הנדרשת על ידי משרד הפנים ואילו השני בסך 3.84% הינו העלאה חריגה שאותה תבקש המועצה ממשרד הפנים לאשר.

קרית טבעון
דודי אריאלי, לא ידע שהמועצה תזדקק להעלאת הארנונה.

גזבר המועצה, זאב זימל הסביר לחברי המועצה מדוע מבקשת המועצה העלאה חריגה: “היו התייקרויות של שכר עבודה, מע”מ, חשמל, מים ודברים נוספים שלמעשה העלו את הוצאות המועצה. בנוסף, חלה ירידה בהשתתפויות משרדי הממשלה  כגון משרד החינוך ומשרד הרווחה. יש לנו מחסור של 6.8 מליון ₪. אנחנו מתכוונים לצמצם הוצאות בסך של כ-3 מליון ₪, הגדלת ארנונה לפי חוק ההסדרים בסך של כ-1.9 מליון ו- 1.9 מליון ₪ נוספים באמצעות העלאה חריגה ” עוד הוסיף זימל כי “הארנונה בטבעון היא נמוכה בכמעט 40% מהארנונה הרעיונית הנדרשת בישוב בעל מעמד סוציו-אקונומי 8”

יו”ר האופוזיציה, אלון נבות תקף את ההחלטה בצורה חריפה תוך שהוא טוען כי קיבל לידיו רק דו”חות כספיים לא מבוקרים אשר קיימים בהם אי-התאמות בהיקפים גדולים: ” ראש המועצה טען במערכת הבחירות כי מצבה הכלכלי של המועצה הוא איתן. כבר בחודש מאי קיבל אריאלי דרישה ממשרד הפנים להעלות את הארנונה אך נתון זה הוסתר מחברי המליאה היוצאת. תקציב המועצה עלה ב-50% בחמש השנים האחרונות. אם תשאלו את התושבים, איש מהם לא ראה ולא יודע. כמה משרות נוספו במועצה בחמד השנים האחרונות? כמה כלי רכב נוספו?” לגבי הסיבות להעלאת הארונה אמר נבות: “הנוסחה של משרד הפנים מבטאת את ההתייקרויות במשק אותן הזכיר הגזבר ולכן לא נכון להגיד שהארנונה נותרה קבועה במשך השנים”.

חבר המועצה, שמוליק שמחון, תקף גם הוא את ההחלטה: “אני שמח שחלק מהצעות ההתייעלות שהצעתי במהלך המו”מ הקואליציוני נכנסו לתקציב אבל יש עוד הרבה מה לעשות לפני שנכנסים לכיסי התושבים. יש בזבוז של עשרות אלפי שקלים בשנה לדלק למנהלים ולרכבים צמודים. ב-2013 קבלה עובדת אחת העלאת שכר של 50%”

מ”מ ראש המועצה, אמנון אשל: “הגעתי לנושא הזה עם המון פרפרים בבטן מכיוון שלא נוח לי להכנס לכיס התושבים ובמהלך הישיבות עלו הרבה מאוד רעיונות. ראש המועצה התחייב כי זו תהיה ההעלאה האחרונה בקדנציה הנוכחית ולדעתי זו בשורה. אני מתחייב שהשרות לציבור לא יפגע”

ראש המועצה, דוד אריאלי: “מאז ומתמיד טענתי שהעלאת ארנונה היא פתרון אחרון וזה אכן הפתרון האחרון. בחמש השנים האחרונות לא נעשתה העלאה חריגה, ביצענו צעדים שונים של התייעלות. לפני הבחירות לא עסקתי באופן יסודי ומעמיק בתקציב ולאחר הבחירות גיליתי שחסרים לנו כמה מליונים. בשלב הראשון החלטנו לבצע קיצוצים מאוד כואבים וגילינו שזה לא מספיק”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter