באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: האם הגשר בקרית חרושת אינו בטיחותי?

קרית טבעון: האם הגשר בקרית חרושת אינו בטיחותי?

תושבים רבים חוצים את הגשר הנמצא בסמוך לחוות החיות עם רכבם מבלי להיות מודעים לכך שיתכן כי הגשר אינו בטיחותי למעבר כלי רכב. הולכי רגל יכולים ללכת ללא חשש . אריאלי ” באותה מידה שהמועצה אינה מבצעת בדיקת תקינות לגשרים אחרים דוגמת הגשר התורכי, היא גם אינה בוחנת את הגשר הנדון”

בישיבת מליאת המועצה של קרית טבעון התברר כי ספק אם הגשר הסמוך ל’חוות החיות’ ואשר מוביל את תחנת הדלק הינו בטיחותי למעבר כלי רכב. מדובר בגשר שאינו חלק מדרך סטטוטורית והשביל הנמצא ממזרח לו עובר על שטח פרטי. רבים מתושבי השכונה עוברים על הגשר וצולחים את דרך העפר המשובשת על מנת לקצר את הדרך

לא ערכו בדיקות בטיחות לגשר
קרית חרושת. האם גשר חוות החיות בטיחותי? צילום: מעלה היצירה

לכביש 70 ולחמוק מהפקקים אך ספק אם הם מודעים לסכנה שבגשר. הגשר עצמו צופה לאחרונה באבן ומראהו השתדרג פלאים אך לא נעשו בו שינויי קונסטרוקציה משמעותיים והוא הובא למצב בו הוא בטיחותי למעבר הולכי רגל.

חברת המועצה, נאוה סבר היא זו שהעלתה את נושא הגשר במועצה. סבר ” הכביש משובש, סלול בחלקו וזרוע במהמורות. אינני מבינה מדוע להשקיע בציפוי הגשר באבן בעוד הכביש עצמו נותר משובש ומסוכן”.

ראש המועצה, דוד אריאלי “כביש הגישה אינו בתחום השיפוט של קרית טבעון. רשות נחל הקישון פנתה אלינו במטרה לבצע שיקום באזור המפגש של הגשר והנחל באופן נקודתי. הוסכם כי עדיפות ראשונית תנתן לשיקום הגשר בשל היותו מסוכן להולכי רגל. עדיפות שניה ניתנה להקמת פינות ישיבה בסמוך לנחל אך זו לא יצאה אל הפועל בשל התנגדות בעלי קרקע פרטיים. באותה מידה שהמועצה אינה מבצעת בדיקת תקינות לגשרים אחרים דוגמת הגשר התורכי, היא גם אינה בוחנת את הגשר הנדון. אנו מאמינים שנוכל לגייס כסף מרשות נחל הקישון עבור שדרוג קטע הכביש שממזרח לגשר “

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter