באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: האוטובוס המהלך

קרית טבעון: האוטובוס המהלך

קרית טבעון הצטרפה בשבוע שעבר לשורה הולכת וגדלה של רשויות אשר מעודדות את התלמידים ללכת ברגל אל בית הספר. בשלב זה פועל הפרויקט רק בבית הספר ‘נרקיסים’ ורק בימי שישי.

רבים בודאי זוכרים את הימים בהם תלמידים היו הולכים ברגל לבית הספר אך עם השנים החלה תופעה של הורים המסיעים את ילדיהם ללימודים ובכך יוצרים שלל בעיות בטיחותיות כשלכך נוספות בעיות גופניות ואף חברתיות. בשנים האחרונות החליטו במספר רשויות לעודד ילדים לחזור וללכת לבית הספר ועתה הגיע הפרויקט גם אל העמק כבבית ספר “נרקיסים”, החליטו לאחרונה ההורים לאמץ את פרויקט ‘אוטובוס מהלך’, שמטרתו לעודד הליכה של תלמידים והורים יחד לבית הספר. הפרויקט יופעל בשלב זה רק בימי שישי בהם לא ירד גשם.

נרקיסים
ילדים משתתפים באוטובוס המהלך. צילום: דוברות המועצה המקומית קרית טבעון

הרעיון העומד מאחורי הפרויקט הוא שקבוצה של תלמידי בית ספר, מלווה בידי הורה אחד או יותר, הולכת לבית הספר בצורה דומה לאוטובוס התלמידים הרגיל המסיע אותם לבית הספר. לאוטובוס המהלך יש נתיב קבוע, יש ‘תחנות אוטובוס’ לאיסוף והורדה וכן ‘זמני איסוף’ שבהם אוספים את תלמידים. מטרת האוטובוס המהלך היא לעודד פעילות גופנית, צמצום כמות הנסיעות ברכב, לתרגל התנהגות ליד הכבישים וזאת בנוסף להשגת שורה של יתרונות חברתיים וסביבתיים.

הפרויקט הוצג, קיבל תמיכה מלאה מצוות בית הספר ולאחר עבודה משותפת עם הגורמים המקצועיים, יצא לדרך. התכנית נתמכת על ידי עמותת ‘תחבורה היום ומחר’ ועמותת ‘אור ירוק’. ב’נסיעה’ הראשונה, שנערכה ביום שישי האחרון, השתתפו כ- 100 תלמידים וכ-20 הורים אשר יצאו משלוש תחנות: רמת טבעון, שכונת הגפן ומהמרכז.
לדברי מנהלת בית הספר אורלי דבי, ההליכה הייתה נעימה, האווירה טובה, ומה שלא פחות חשוב, פקק התנועה המסורתי בבוקר סביב הכיכר שמול שער בית הספר נעלם. “עם כניסת האוטובוס המהלך ל’תחנה המרכזית’ בחצר בית הספר” סיפרה אורלי דבי “הילדים קיבלו כרטיסיות ניקוב מיוחדות.  בנוסף, נערך טקס לפתיחת שבוע הזה”ב והרקדה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter