באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: גן גיגי נפתח מחדש

קרית טבעון: גן גיגי נפתח מחדש

לאחר עיכוב לא קטן ולא מעט בקורת מצד התושבים נפתח השבוע מחדש גן גיגי שבקרית חרושת לאחר שיפוץ בעלות של 400 אלף ₪ ולאחר שנוספו לו מספר מתקני משחקים, והוא עומד עתה בדרישות מכון התקנים.

חדשות YCOM: תמו העבודות לחידוש ושיפור גן גיגי הנמצא בקרית חרושת, ועתה הוא עומד לרשות הילדים בשכונה.  השיפוץ בגן המשחקים, שהוקם לפני כשלושים שנה, הינו במסגרת תקציב שהתקבל ממפעל הפיס, לשיפוץ גני המשחקים בקרית טבעון.  במסגרת השיפוץ, שעלותו כ-400 אלף ₪, טופל המתקן הקיים ונוספו מתקני משחק חדשים לילדים צעירים: 2 מגלשות ייחודיות, מתקני שמע שפורפרות קול,  מתקני קפיץ, שרפרפי פטריה, הותקן משטח חיפוי עשוי גומי, ספסלים ושביל בטון. כול המתקנים עונים לדרישות ולתקנים המחמירים של מכון התקנים הישראלי.

לפני כשנתיים החליטה המועצה לשפץ את גן גיגי, שנבנה לפני כשלושים שנה, לזכרו של  טוראי יעקב גיגי ז”ל בעקבות לחץ התושבים. לאחר שהתקבלה תרומה ממפעל הפיס החלו העבודות בגן גיגי באוגוסט האחרון, אולם לא לזמן רב.

העבודות נפסקו לאחר שהתברר כי התכנית אינה מתאימה לדרישות מכון התקנים וכי יש לשנות את התכניות מספר פעמים.

בזמנו הסביר מהנדס המועצה, מריוס ראפ: “תכננו את הגן הזה ביחד עם החברה. יצא מכרז וכל החברות התחייבו להביא את אישור מכון התקנים אבל מיד אחרי שלב הפיתוח באו נציגי החברה ואמרו שאם הם יקימו את המתקנים על השטח כמו שהוא, מכון התקנים לא יאשר. החלטנו שאנחנו ממשיכים את הקמת הגן גם אם זה אומר לשנות קצת את הקונספט גם אם הוא ייצא קצת פחות יפה ממה שרצינו. אז הוצאנו עוד תכנית ועוד תכנית עד שקיבלנו אישור”.

בסופו של דבר התקבלו התכניות והעבודות בגן גיגי שוב יצאו לדרך.

קרית חרושת
גן גיגי המחודש, צילום: דוברות קרית טבעון.

את גן המשחקים המחודש תכנן משרד אדריכלים “מילר בלום” – משרד המתמחה בבניה ירוקה ואדריכלות בת קיימה והוא המשרד אשר תכנן גם את שיפוץ ‘גן המייסדים’ במרכז קרית טבעון.

מהנדס המועצה מריוס ראפ: “המועצה המקומית קרית טבעון פעלה על מנת להתאים את תכנית שיפור הגן לדרישות  המחמירות  של מכון התקנים על אף המורכבות ותוספת המחיר שהייתה כרוכה בכך וכעת הגן עומד בתקן הישראלי.  הושקעה מחשבה רבה בעיצוב ובבחירת המתקנים תוך הפיכת הטופוגרפיה הייחודית של האזור ליתרון ואני מקווים שכולם ייהנו מהפיתוח”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter