באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: בן ארי ניצח את אריאלי

קרית טבעון: בן ארי ניצח את אריאלי

למרות התנגדות ראש המועצה יערוך חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי כנס תמיכה בתלמידה ספיר סבח וזאת בשל עמדת האגודה לזכויות האזרח שקבעה: “ רשות מקומית אינה רשאית לבטל אירוע רק בשל הסתייגות מתכניו

חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי יקיים היום (ראשון) בערב כנס תמיכה בתלמידה ספיר סבח אשר יערך האולם שלהבת וזאת למרות שראש המועצה, דוד אריאלי התנגד לקיום הכנס במקום ציבורי. אריאלי אף התערב וניסה למנוע את קיום הכנס בשלהבת בתואנה כי מדובר בגוף הנתמך על ידי המועצה אלא שאז איים בן ארי בתביעה בסך 100 אלף ₪ בגין הפרת חוזה כשבנוסף האגודה לזכויות האזרח מוציאה חוות דעת משפטית לפיה לראש המועצה אין סמכות למנוע כנס כזה.

ספיר סבח
מיכאל בן ארי, יופיע באולם שלהבת. צילום: מיכאל בן ארי.

עו”ד אבנר פינצ’וק מהאגודה לזכויות האזרח קבע בחוות דעתו כי: “רשות מקומית אינה רשאית לבטל אירוע רק בשל הסתייגות מתכניו. בניגוד לדברים שפורסמו בשם ראש מועצת קרית טבעון, ההזמנה לאירוע, על אף הטון המתלהם, איננה הסתה לאלימות.

 אכן, הכרזה יוצאת נגד חופש הביטוי של אדם ורטה ושל מחנכים אחרים ונגד זכותם של התלמידים להיחשף למגוון של דעות. אבל אין בכך כדי להצדיק השתקה של מארגני הכנס ויש לאפשר להם להתבטא בסגנון שבו בחרו.”

אריאלי שחוות דעת זו היוותה מכה קשה לעמדתו שלח אותה אל כלל חברי המליאה כשהוא מסביר את שינוי עמדתו: “עמדת האגודה לזכויות האזרח מפתיעה אותי ואני חולק עליה נחרצות אבל אני מכבדה. האגודה היא גוף ותיק ומוערך שהדבר האחרון שניתן לחשוד בו ולומר עליו הוא שיש לו אוריינטציה פוליטית הזהה לעורכי כנס ההוקרה. מכיוון שכך אנו מוצאים  לנכון לשנות את עמדתינו ולהתיר את הכנס. שינינו את עמדתינו לא לפני שקיבלנו  התחייבות כי בפרוספקט החדש שייצא יבוטלו האמירות המסיתות נגד אדם ורטה. כמו כן, הובטח לי שהכנס יתמקד בתמיכה בספיר ובעמדותיה ולא בגינוי ורטה. אני כותב דברים אלו בלב כבד אבל , כאמור, מצאנו לנכון לכבד את עמדת האגודה לזכויות האזרח בשל הכבוד הרב שאנו רוחשים לה”.

מייל זה גרר תגובה קשה מצד יו”ר האופוזיציה, אלון נבות אשר האשים את אריאלי בחוסר מנהיגות: “שוב אתה מסתתר מאחרי גבם של אחרים?! אז היועמ”ש של האגודה לזכויות האזרח אמר. אז מה? הוא בית המשפט העליון? הוא הפוסק האחרון?! בן יאיר רוצה להופיע בקרית טבעון? אין אפשרות חוקית למנוע זאת. יש את מלוא ההצדקה המוסרית, הערכית והמנהיגותית לא לתת לו להופיע במתקן שהפעלתו ממומנת גם בתמיכת המועצה”.

עוד קודם לשינוי ההחלטה מסרה דוברת המועצה את ההודעה הבאה: “אנו סבורים שהאגודה לזכויות האזרח לא שמעה את עמדת המועצה המקומית קרית טבעון בטרם הביעה את עמדתה. ככול שהאגודה תפנה לרשות, נשיב לה באריכות מדוע נהגנו כפי שנהגנו. בנוסף, הנושא יובא על ידי ראש המועצה דוד אריאלי לדיון בהנהלת  המועצה ובנסיבות מסוימות, כאשר האירוע עשוי אכן להיות ערב הוקרה ולא אירוע הסתה, יתכן והנהלת המועצה תאשר את הכנס”.
 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter