באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: אריאלי לא מכיר בועד קרית חרושת

קרית טבעון: אריאלי לא מכיר בועד קרית חרושת

ועד שכונת קרית חרושת נבחר לפני מספר שבועות בלבד וכבר חווה את המכשול הראשון כשראש המועצה, דוד אריאלי מסרב להכיר בו ולשתף עימו פעולה. ראשי הועד: “אריאלי יאלץ לדבר איתנו ועדיף לו לעשות זאת מרצונו. פנינו אליו והוא נפנף אותנו”

ראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי מסרב להכיר בועד שנבחר בשכונת קרית חרושת לפני מספר שבועות, כך עולה ממכתב ששלח לראשי הועד כשאלה בקשו לייצג את השכונה בפניו. בתגובה שוקלים בועד את צעדיהם כשבין שאר ההצעות עלתה האפשרות לפנות אל משרד הפנים בבקשה להסתפח אל המועצה האזורית עמק יזרעאל . בנוסף עלתה האפשרות לפנות להליך של עתירה מנהלית כנגד המועצה. כך או כך בועד לא מתכוונים להרים ידיים ואנשי הועד אמרו השבוע לכתב YCOM: “אריאלי יאלץ לדבר איתנו ועדיף לו לעשות זאת מרצונו. פנינו אליו והוא נפנף אותנו”.

קרית חרושת
דודי אריאלי, מסרב להכיר בועד. צילום: יח״צ

תוכנו של המכתב אשר מוען אל אחת מנציגות הועד, עו”ד נעמה לוי, הינו לאקוני: “בטבעון נערכו בחירות למליאת המועצה ולראשות המועצה. נבחרו 13 נציגי ציבור ובראשם ראש המועצה, דוד אריאלי. אלה האנשים המייצגים את ציבור הבוחרים בקרית טבעון לרבות תושבי קרית חרושת. לצערנו אין באפשרותנו להכיר בגוף שלא נבחר על פי החוק. אשר על כן ככל שברצונך להפגש עם נציג המועצה באשר לקרית טבעון בכלל וקרית חרושת בפרט, הינך מוזמנת להעלות את הצעותייך בכתב והן תועברנה לגורמים הרלבנטים במועצה”

בועד השכונה זעמו על תוכן המכתב והעלו טענות קשות כנגד אריאלי: “הועד נבחר כחוק ויש לא מעט דוגמאות בארץ של ועדי שכונות. באותה המידה יכול אריאלי שועד בית לא נבחר כחוק מכיוון שלא נערכו בחירות ארציות”.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: “על פי חוק, אין מעמד סטטוטורי לוועד של שכונה בתוך מועצה מקומית. יחד עם זאת, אין בכך בכדי למנוע  מראש מועצה להקשיב ולשמוע לרחשי ליבו של תושב יחיד, כמו גם להקשיב ולשמוע לרחשי ליבה של קבוצת תושבים.

חשוב להזכיר, כי על פי ניסיון העבר,  ראש המועצה דוד אריאלי הוכיח לא אחת, כי הוא נכון להקשיב לכול אדם באשר הוא ולפעול לקידום צרכי התושבים, במידה והבקשה חוקית ואם הדבר אפשרי מבחינה תקציבית. אנו נשמח אם תושבי קרית חרושת יפעלו על פי הנחיותיה של מנהלת פניות הציבור, יעלו הצעותיהם בכתב והן תועברנה לגורמים הרלוונטיים במועצה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter