באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ארוע זיהום אויר נוסף

קרית טבעון: ארוע זיהום אויר נוסף

מפעל ‘כרמל אולפינים’ הזרים כ-40 טון גזים לשעה לשריפה בלפיד במשך ארבע שעות אתמול בערב וצפוי לעשות זאת שוב בשעות הקרובות. תושבי קרית טבעון נכנסים לכוננות. אגוד הערים לאיכות הסביבה: “ממשיכים לעקוב אחר ההתרחשויות”

זיהום האויר משריפת ערימת הפסולת ליד מט”ש חיפה עוד לא התפוגג ותושבי קרית טבעון נאלצים להתמודד עם ארוע זיהום אויר נוסף כשהפעם האחראי לכך הוא מפעל ‘כרמל אולפינים’ הממוקם במפרץ. ארוע זיהום האויר החל אתמול בשעה שש בערב כאשר במפעל נוקזו גזים לשריפה בלפיד, הליך שהסתיים קרוב לשעה עשר בערב. כשמאגוד הערים לאיכות הסביבה מפרץ חיפה מוסרים כי בשעות הקרובות צפויה שריפת גזים נוספת.

כרמל אולפינים
מפרץ חיפה, מקור לזיהום אויר. צילום: Golf Bravo

שריפת הגזים העלתה את רמת החלקיקים הנשימים באויר אשר נמדדו בתחנת הניטור בטבעון כאשר היום (חמישי) בשעה 11:30 נמדדה רמה של 26 החורגת מהרמה היממתית העומדת על 25. עם זאת יש לציין כי חריגה נחשבת רק כאשר הממוצע של יממה שלמה עובר רמה זו ורמת החריגה הנקודתית היא גבוהה הרבה יותר.

מאיגוד הערים לאיכות הסביבה מפרץ חיפה נמסר בתגובה: “אתמול בערב (18.06) נצפתה להבה בלפיד בכרמל אוליפינים. איגוד ערים להגנת הסביבה אזור מפרץ חיפה מוסר כי מדובר בהליך תפעולי של מתקן האתילן בכרמל אולפינים.

עקב צרכים תפעוליים נוקזו גזי תהליך לשריפה בלפיד. המפעל הזרים כ-40 טון גזים לשעה לטובת שריפתם, כאשר קיבולת הלפיד היא כ-400 טון לשעה. האירוע נמשך כ-4 שעות. במהלך השעות הקרובות צפויה הזרמת ניקוזים נוספים ללפיד ולכן תיראה להבה בשנית. איגוד ערים ממשיך לעקוב אחר מצב איכות האוויר.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter