באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: אפשר גם אחרת

קרית טבעון: אפשר גם אחרת

יוזמה מפתיעה להקמת כיתה משלבת דתית-חילונית בחטיבת הביניים אורט גרינברג קורמת עור וגידים. יום לימודים שנפתח ביוגה, דיונים על אמונה ומסלול בו ישתתפו תלמידים מכל הזרמים והגישות במרחב הישראלי-יהודי, מי מצטרף?

בצל פרשת אדם ורטה שמסרבת לרדת מהכותרות, נעלמת לה יוזמה מפתיעה של מספר הורים מקרית טבעון והסביבה לפתוח כיתה משלבת, דתית-חילונית, בבית הספר אורט גרינברג בקרית טבעון. בשלב ראשון מדובר בפתיחת כיתה אחת בשכבת ז’ וכיתה נוספת בשכבת ח’ במסלול שיקרא “מסלול חברותא” כשהמטרה היא לאפשר לתלמידים להמשיך ללמוד במגמה משלבת גם בתיכון. הלימודים בכיתה המשלבת אמורים להיות ברוח יהודית פלורליסטית ויציעו מענה חינוכי לאוכלוסית העמק.

כיתה משלבת
חטיבת הביניים אורט גרינברג.

על פי יוזמי הרעיון, הם מעוניינים כי: “במסלול ישתתפו תלמידים מכל הזרמים והגישות במרחב הישראלי-יהודי, מדתיים לאומיים ועד לחילוניים בעלי זיקה לתרבות ישראל, על כל הגוונים העשירים והמרתקים שמצויים בתווך, כגון מסורתיים, דתיים רפורמים, קונסרבטיבים, וכאלו ללא הגדרה ברורה”.

יוזמי המסלול מעוניינים גם להקנות אורח חיים והרגלים של חיים דתיים ברמה המעשית לתלמידים, בהתאם לצרכיהם. היוזמים מקווים כי מעבר ללמידה הפורמלית, המסלול יהווה מסגרת להכרה עצמית והתפתחות רגשית, רוחנית ומוסרית, תוך מעורבות פעילה בחברה הסובבת והכשרה לקראת מנהיגות שתנחיל חזון של סובלנות וקבלה לחברה הישראלית הרחבה. המסלול ישלב מעורבות עמוקה ודיאלוג בין הורים, תלמידים ומורים לאורך כל התוכנית.

על פי תכנית הלימודים, היום יפתח במפגש בוקר, התלמידים יוכלו לבחור אם להשתתף בתפילת שחרית שוויונית או מסורתית, או במדיטציית/יוגת בוקר או שיח בוקר משותף.כמו כן, יתקיימו קורסים קצרים להקניית כלים להעמקת המודעות העצמית, השיפוט המוסרי והמסוגלות הרוחנית

כלים כאלו יכללו קורסי יוגה, קורס בחקר האושר, קורס “דע את עצמך” הכולל מבוא לפסיכולוגית מעמקים, קורס מדיטציה, מבוא לדתות העולם, שבוע ניווטים ואתגרים אישיים, התנסות בתפילה וצ’אנטינג, טאי צ’י. בנוסף, התלמידים יעברו גם קורס ביסודות החשיבה הפלורליסטית, והכשרה בפסיכולוגיה חברתית לקידום הסובלנות. יתקיימו פעילויות בלתי פורמליות שבהן יחשפו התלמידים למגוון של סגנונות חיים בישראל

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter