באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: אלפי תושבים חגגו את ט”ו בשבט, באירוע “שבת בטבע” של רשת המתנ”סים

קרית טבעון: אלפי תושבים חגגו את ט”ו בשבט, באירוע “שבת בטבע” של רשת המתנ”סים

כמדיי שנה קיימה רשת המתנ”סים של קרית טבעון את אירוע ‘שבת בטבע’. התושבים זכו ליום מקסים ולשלל פעילויות בשיתוף הגן הלאומי בית שערים.

כשלושת אלפים תושבים מטבעון והסביבה ,השתתפו בשבת האחרונה, באירוע “שבת בטבע”, אירוע יישובי מרהיב ומיוחד במינו. האירוע מתקיים בטבעון זו השנה החמישית לרגל ט”ו בשבט, והפך למסורת ערכית של חיבור קהילה וסביבה ושמירה על ערכי טבע, נוף ומורשת.

מזג האוויר האיר פניו למטיילים, ויום שמש אביבי ונפלא, קידם את פני מאות המשפחות שנענו לקריאה לבוא ולטייל בנופי העמק היפהפיים, במסגרת הפנינג טיולי משפחות

ט"ו בשבט
שבת בטבע בקרית טבעון. צילום: רשת המתנ”סים של קרית טבעון.

בטבע. את האירוע יזם והפיק אגף קהילה של רשת המתנ”סים קריית טבעון, בשיתוף: המועצה המקומית, חוגי סיירות של קק”ל ע”ש אורי מימון, ורשות הטבע והגנים. בעקבות הצלחת האירוע בשנה שעברה, הוחלט לקיים גם השנה את טיול המשפחות, במסלול הסובב את בית שערים וגבעות שיח אברק-מסלול המשלב נוף ייחודי, פריחה ואתרי מורשת.

שיתוף פעולה יוצא דופן בין רשת המתנ”סים לגן הלאומי בית שערים בניהולה של רויטל וייס, אפשר גם השנה את פתיחת שערי הגן הלאומי לתושבי טבעון ללא תשלום לרגל החג והאירוע. התושבים שהחלו את המסלול בגן הלאומי, נהנו ממגוון פעילויות להכרת האתר, לרבות:  הדרכות קבוצתיות  באתר ובמערות המנורה הייחודיות והמוכרות פחות לציבור הרחב. את ההדרכות הובילו מתנדבי “גן קהילה” בריכוזו של גדליה אגמון, אשר פתחו צוהר לאתר מורשת קסום, המצוי כל כך קרוב לבית.

בהמשך המסלול, שהתפתל בנוף של שדות ירוקים וגבעות פורחות, חיכו למטיילים תחנות פעילות חווייתיות בהדרכת בני הנוער הנפלאים מחוגי סיור. בין התחנות יכלו המטיילים ליהנות מהסבר אודות  הצמחייה והפריחה במקום, ללמוד על האזור בתחנת התצפית, לטפס בפארק החבלים להנאת הילדים ולהתנסות  בבישולי שדה- שם הכינו ההורים והילדים יחדיו פיתות בטאבון, ותה, שזכו להצלחה רבה בקרב הילדים.

עוד הוזמנו המטיילים להתנסות ביצירה ו”ציור בטבע” בנוף הפסטורלי בהדרכתה של לובה  גורביץ ובעליה לגבעת פסל זייד, הוזמנו המטיילים להאזין למופע מוסיקלי של כלי הקשה ייחודים בביצוע אמיר יעקובי. במעלה הגבעה לצידו של פסל אלכסנדר זייד, המתינה למטיילים נכדתו, טלי זייד, שסיפרה את סיפור המשפחה והאזור והציגה חפצים ותמונות היסטוריות מהעבר המשפחתי. את המסלול חתם מופע מחול, בביצוע שירה בן יואב ושירה טור דרומי, אשר רקדו בינות לעתיקות שעל הגבעה.

 מנהלת אגף קהילה , אילנה אפללו פרץ: “משמח לראות כי האירוע שהפך למסורת יישובית הולך ומתרחב בכל שנה, ואת אלפי התושבים מטבעון והסביבה, מביעים את הקשר הבלתי אמצעי שלהם לנוף ולטבע הייחודיים של טבעון ואומרים בכך אמירה ערכית על חשיבות החיבור והשמירה על הסביבה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter