באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: אין תקציב למיגון הגנים

קרית טבעון: אין תקציב למיגון הגנים

למרות החלטת המועצה למגן ארבעה גנים הוחלט בשיתוף משרד החינוך שלא למגן אותם מכיוון שבעת מתיחות הם לא יופעלו. אריאלי “יתכן שנחליט למגן גן אחד ב 2013”

בישיבת המליאה שנערכה ביום ראשון העלה חבר המועצה עמית אבני את נושא מיגון גני הילדים ביישוב בממ”דים. לטענתו, בתחילת הקדנציה הוחלט על מיגון ארבעה גני ילדים כולל גן הילדים ברחוב השושנים אשר נמצא במרחק של מספר דקות הליכה מהמרחב המוגן הקרוב אלא שהחלטה זו לא בוצעה. אריאלי טען כי מנהל הפיתוח של משרד החינוך התנגד למיגון אך לבסוף הסכים לבדוק כמה גני ילדים לא ממוגנים יש בקריה ומה תהיה עלות מיגונם. כמו כן הוסכם כי המועצה תנסה למגן גן אחד בכל שנה.

באין תקציב למיגון
דודי אריאלי ” בעת חרום הגנים לא יפעלו”

אבני ” לצערי, כמו בהחלטות נוספות שקיבלנו, ההחלטה נשארה על הנייר, אך לא בוצעה בפועל. במצב הנוכחי אנו מסכנים חיי ילדים כאשר איננו מאפשרים להם את הביטחון המרבי המגיע להם. ניתן לקחת כדוגמא את גן שושנים שהמקלט הקרוב ביותר אליו נמצא ברחוב דגניות, מרחק של מספר דקות הליכה. ניתן לציין שבמצב אמת, ארגון כ-30 ילדים בגילאי 3-5 והליכה מסודרת למקלט במרחק שכזה יכול לקחת זמן רב. הצעתי הינה לקבל החלטה לכלול את הקמת ארבעת חדרי הביטחון שאושרו, בתקציב 2013 ולהקימם עד סוף ינואר 2013. בנוסף, יש לבחון האם יש צורך בהקמת חדרי ביטחון במוסדות חינוך נוספים ביישוב, ובמידה וכן, הם יכללו גם כן בתקציב 2013″

מנכ”ל המועצה, יאיר אודם “רוב גני הילדים בטבעון ממוקמים במבנים ישנים מאוד שאין בהם ממ”ד. בכל גן נבחר מרחב בטוח שתורגל והילדים יודעים שעליהם להכנס אליו בארוע חרום. לגבי גן השושנים, מורכב מאוד להביא לשם ממ”ד בגלל בעיית נגישות. מדיניות משרד החינוך היא שאם יש פעילות בטחונית, אין פעילות בגנים”

ראש המועצה, דוד אריאלי ” ההסתברות שיפול כאן טיל ללא כל הכנה היא שואפת לאפס וזו גם עמדת משרד החינוך. לכן כשאנחנו באים לעשות פרויקט כזה שעולה מליון ₪ עלינו לחשוב אם יש דברים חשובים יותר. כולנו נמצאים בסד תקציבי ולדעתי יותר נכון לבנות גנים חדשים מאשר למגן גנים ישנים כי בעת מצוקה, אני אסגור אותם. גם במנהל הפיתוח טענו שזה לא כיוון נכון. זה יהיה פשוט עוד חדר בגן אם היינו כמו עוטף עזה הייתי עושה מיידית את כל הממ”דים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter