באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: אוספים כסף

קרית טבעון: אוספים כסף

במועצה המקומית קרית טבעון הצליחו להשיג מימון עבור 1,041 שעות אלא שגם לאחר מימון זה ממשיכים הליכי הפיטורין של חלק מהמורים. דוברת המועצה: ” המועצה נמצאת במצב כלכלי המחייב הערכות והתאמה להתייקרויות”

פרשת אורט גרינברג ממשיכה להכות גלים והשבוע נודע לכתב YCOM כי המועצה הצליחה לגייס חלק מהכספים הנחוצים לבית הספר. בשלב זה טרם ברור כיצד ישפיע הדבר על התנהלות התיכון בשנת הלימודים הבאה. מה שברור הוא שהחלו פיטורי מורים כשבין השאר פוטר המורה אדם ורטה שפרשת דבריו לתלמידה ספיר סבח והמכתב שזו כתבה לשר החינוך עמדה בראש סדר היום הציבורי במשך שבועות ארוכים. כמו כן, מתברר כי גם בשנה שעברה לא העבירה המועצה את מלוא התמיכה לתיכון אלא שלפני שנה הסכימה רשת אורט להשלים את הפער כשגם השנה נעשים במועצה מאמצים להגדיל את תמיכת אורט בבית הספר.

קיצוץ בחינוך
הורי התלמידים מפגינים מול המועצה. צילום: גל שטייגמן

דוברת המועצה המקומית, קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: “המועצה המקומית קרית טבעון תומכת ותמשיך לתמוך בתחום החינוך, תוך מתן העדפה גבוהה לנושא ובהתאם ליכולתה התקציבית. כפועל יוצא מכך, בכוונת המועצה להמשיך את המאמצים לגיוס תקציבים ותוספת של שעות למערכת החינוך בכלל ולביה”ס אורט גרינברג בפרט.  בעניין זה, נפגשו בשבוע שעבר ראש המועצה דוד אריאלי,  מנהל מחלקת החינוך יאיר אודם וגזבר המועצה זאב זימל, עם חברי ועדת החינוך היישובית, הורי בית הספר, מורים וחברי מועצת התלמידים בתיכון אורט. במסגרת הפגישות שותפו הצוותים במאמצים הרבים שנעשו להטיב את המצב מחד ובקשיים עמם הרשות מתמודדת מאידך. בסיום הובטח כי המועצה תעשה כול שניתן על מנת שצמצום התמיכה באורט יהיה קל.
מקורות המימון לבית הספר אורט גרינברג בשנת תשע”ה  הם: תקציב משרד החינוך, תמיכה מרשת אורט, תמיכה נוספת שהובטחה לרשות על ידי מנהלת המחוז רחל מתוקי ותשלומי הורים. במידה וכול השעות המובטחות תגענה לבית הספר, מדובר בסך של 1,041 שעות, שהן הרבה מעבר למה שתוכנן (התחזית הקודמת עמדה על סך של 875 שעות).

 חשוב להבהיר כי המועצה נמצאת במצב כלכלי המחייב הערכות והתאמה להתייקרויות ולגזרות קשות שמדינת ישראל מטילה על הרשויות המקומיות ביניהן: העלאת המע”מ, מחירי החשמל, מחירי המים ושכר העבודה, יוצרים קושי כבד בקרב רשויות לעמוד בתקציב. יתר על כן, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי בשנת תשע”ה מספר התלמידים קטן יותר משנים קודמות, נתון הנובע בין השאר משנתון בו יש פחות ילדים. כול האמור לעיל מחייב את הרשות להערכות ולהתייעלות מיטבית ועדיין אנו בטוחים כי  שנת הלימודים הבאה תהיה שנה מוצלחת מאד כמו בחמש השנים האחרונות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter