באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית אתא : פרוייקט כתו”ם מיושם באורט רוגוזין

קרית אתא : פרוייקט כתו”ם מיושם באורט רוגוזין

השבוע ביקרו נציגי הנהלת מכון דוידסון לחינוך מדעי בחטיבה א’ רוגוזין בכדי להתרשם מיישום תוכנית כתו”ם בבית הספר.

תוכנית מחשב כתו”ם (מחשב לכיתה, לתלמיד ולמורה) הינה יוזמה משותפת של עיריית קריית אתא ומכון דוידסון לחינוך מדעי מטעם מכון וייצמן, בהתאם לתוכנית הלימודים של משרד החינוך. הלימוד בכיתה נעשה בעזרת מחשב נייד אשר עומד לרשות כל תלמיד ומורה בכיתה. המחשב הנייד משולב בהוראה ובלמידה של כל מקצועות הלימוד כאשר מטרת התוכנית היא לעודד תלמידים ללמידה ולמצוינות ע”י טכנולוגיה וחידושים, להקל עליהם  בתהליך הלמידה, בהגשת העבודות ובסחיבת תיקי הלימוד.

פרוייקט כתו"ם אורט רוגוזיןבביה”ס רוגוזין מופעלות 6 כיתות ממוחשבות כולל כיתות ייעודיות לחינוך מיוחד. כל תלמיד קיבל בנוסף למחשב גם  ציוד נילווה ותיק ייעודי לנשיאה קלה ונוחה וחתם על אמנה בה הוא מתחייב לשמור על הציוד ולעשות בו שימוש נבון ומושכל. לדברי מנהלת חטיבה א’, פרומה צולר:” כיתת כתו”ם מזמנת לתלמיד סביבה לימודית ממוחשבת המשלבת טכנולוגיות דיגטליות המעודדות למידה עצמאית והכשרת התלמידים להיות בוגרי המאה ה- 21 באמצעות הקניית מיומנויות מתקדמות.”

הביקור בו השתתפו נציגי מכון דוידסון, נציגי העירייה והצוות החינוכי כלל  הרצאה בנושא הפרויקט, עדויות התלמידים בנושא יתרונות התוכנית ואף הצטרפו לשיעור ממוחשב בו התרשמו מיישום הפרויקט בפועל.

ראש העיר, יעקב פרץ:” עיריית קרית אתא הציבה מטרה ברורה- לאפשר לכל תלמיד בקרית אתא למצות את הפוטנציאל החינוכי הגלום בו ולהעניק את מירב הכלים הקיימים למיצוי פוטנציאל זה. משאבים רבים ותקציבי עתק הופנו למערכת החינוך ותוך שיתוף פעולה פורה עם משרד החינוך, הנהלות בתי הספר, צוותי הוראה והורים, הצלחנו לחולל מהפכה אשר באה לידי ביטוי ממשי בהישגי התלמידים. בשנת 2016 הפרויקט עתיד להתרחב משמעותית כאשר ע”פ התוכניות העירוניות תוך מס’ שנים כל הכיתות תהיינה ממוחשבות.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter