באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קורס רישום בגן הבוטני בקמפוס מכללת אורנים

קורס רישום בגן הבוטני בקמפוס מכללת אורנים

לא רק לסטודנטים – קורס רישום בוטני בהנחיית הצייר טוני בנימין בגן הבוטני בקמפוס מכללת אורנים, קרית טבעון

4G5T0050הגן הבוטני בקמפוס מכללת אורנים מעניק למעוניינים (הקהל הרחב) הזדמנות מרתקת ללמוד את טכניקת הרישום הבוטני המסורתית, שכמעט עברה מן העולם, אבל עתה זוכה להתעניינות מחודשת.

מדובר ברישומים העדינים שאנחנו מכירים בעיקר מתוך ספרי המדע והאנציקלופדיות.

הקורס הינו חוויה עשירה ומהנה הכוללת לא רק את יסודות הרישום אלא גם מפגש עם אין ספור פרחים, עצים וצמחים הגדלים בפינות החמד ובינות לשבילי הגן הבוטני.

הקורס מועבר על ידי הצייר טוני בינימין, 43, שנטש את יפו ועבר בשנת 2009 לגור בישוב חריש, בואדי ערה, במטרה לחיות ‘קרוב לטבע’.

בנימין נודע במאבקו נגד הכוונה להפוך את חריש, ישוב קטן וירוק, לעיר חרדית בת 150 אלף תושבים. מאבקו ברשויות כלל תיעוד היער הסמוך לביתו, בהתאם לעונת השנה ושעות היום, מתוך תקווה שלא ייהרס על ידי יזמי נדל”ן.

הקורס מיועד לבני נוער ומבוגרים וכולל עשרה מפגשים שבועיים, במהלכם יתקיימו הרצאות, הדגמות וכמובן יישום בשטח.

הקורס יתקיים בימי שלישי בין השעות 15:00-17:30, החל מ-3.3 (העלות 1200 שקלים)

הגן הבוטני בקמפוס מכללת אורנים הוא אידיאלי לאירוח קורס כזה. הגן הוקם כבר בשנת 1958  על ידי הקרן הקיימת לישראל, כחלקת איקלום לעצים שהובאו מרחבי העולם. סביב חלקת האיקלום צמח גן לתפארת, המשתרע היום על 40 דונם ומכיל לא פחות מ-900 מינים של צמחים.

הגן מהווה נכס יקר ומשאב בלתי נדלה למגוון פעילויות מסוגים שונים – ריאה ירוקה בלב הקמפוס, המשמשת למחקר בנושא טבע, מדע וסביבה ולעיתים אף לבילוי ייחודי.

הגן משמש אוכלוסיות שונות, ומשרת במהלך השנים את הסטודנטים בקורסי טבע וביולוגיה, את הילדים המחוננים המגיעים אחת לשבוע למכללה, את ילדי הקייטנות בחודשי הקיץ, את תלמידי הגנים ובתי ספר בסיורים חד פעמיים וכן סקרנים, מתבודדים ואוהבים, ומבקרים.

במהלך השנה מתקיימים בגן קורסים שונים, הפתוחים לקהל הרחב, ביניהם כאמור, הקורס ‘רישום בוטני’ שמעביר הצייר טוני בנימין.

לפרטים נוספים: ד”ר מוקי גרוס, מנהלת הגן הבוטני באורנים: 052-3379913.

תודה, לאה

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter