באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

צעירים נרשמו למסלול לימודים באקדמיה לאחר שעברו את תכנית beta צעירים

צעירים נרשמו למסלול לימודים באקדמיה לאחר שעברו את תכנית beta צעירים

לפי נתוני המגזין כלכליסט כ- 37% מהישראלים אינם עובדים במקצועות אותם למדו. בנוסף לנתון זה, ההחלטה על בחירת מסלול לימודים נחשבת לאחת ההחלטות המורכבות ביותר שצעיר צריך לקבל בתחילת דרכו.

כפועל יוצא מכך גובשה תכנית מיוחדת betaצעירים במטרה לסייע לצעירים מן השכונות הוותיקות בעיר לקבל החלטה מושכלת לגבי המשך לימודיהם, והמסלול המקצועי והאקדמי המתאים להם. התכנית, שהיא יוזמה של פרויקט “צעירים בשכונה יקנעם”, הובלה בשיתוף עם מרכז הצעירים היישובי.

לקראת התכנית נערכה הרצאת חשיפה בהשתתפות כ- 30 צעירים בגילאי 21-30 שחפצים לקבל הכוונה לקראת לימודים ורכישת מקצוע. לאחר ערב החשיפה ופרסומו, נרשמו כ- 50 צעירים לתכנית, ובסיום קיומם של ימי עיון נבחרו עשרה צעירים לליווי האישי. התבנית נבנתה כך שהצעירים שיתפו במה היו רוצים לעסוק ובהתאמה קיבלו יעוץ איזה מסלול לימודים מתאים עבורם. במסגרת התכנית קיבלו הצעירים שלושה מפגשים שכללו הכוונה אישית ומקצועית וליווי אישי של יועץ השכלה, וכן משימות לבדיקה וברור. שאר הצעירים שלא נבחרו קיבלו מענה מיטבי שהותאם במיוחד עבורם כחליפה אישית.

התכנית הינה תכנית ארצית ורשת החינוך “עתיד” היא זו שנבחרה להוביל אותה. ביקנעם הובלה התכנית על ידי רכזת betaצעירים לירז אליס בן חמו, ויועץ ההשכלה מתחום משאבי אנוש, ירון ויינר. תכנית betaצעירים, “צעירים בשכונה יקנעם“, הינה תכנית חברתית עבור צעירים בגילאי 18-40, בשכונות רמת יוקנעם, השכונה הוותיקה, ונוף לכרמל. מטרת התכנית הינה צמצום פערים חברתיים, ויצירת רמת חיים איכותית של תושבים וקהילות על מנת ליצור שכונות שטוב מאוד לחיות בהן. התכנית היא פועל יוצא של משרד הבינוי והשיכון לקדם תכניתצעירים בשכונהאשר שמה במוקד את השכונה וצעיריה כמושא לפיתוח והעצמה כחלק מהליך השיקום החברתי.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“תכנית מצוינת ששמה את הצעירים בשכונות הוותיקות במרכז ודואגת להם בצומת דרכים משמעותי ביותר במהלך חייהם. אני מברך על התהליך שעברו הצעירים, ואני בטוח שגם אלו שנבחרו לתכנית, וגם אלו שלא ושגם קיבלו סיוע, יהיו מוכנים לעתיד הרבה יותר, ואני מאחל להם הצלחה רבה. אני מודה ללירז, למרכז צעירים ולמשרד הבינוי והשיכון על הובלת התכנית ועל הדאגה לצעירי השכונות הוותיקות”.

מנהלת מרכז צעירים, עו”ד אדווה חיים:

התכנית תמשיך לפעול בשלוש שנים הקרובות בתחומי השכלה, תעסוקה וקהילה על מנת לקדם את תושבי השכונות בניצוחה של הרכזת לירז. אני סמוכה ובטוחה בהמשך הצלחתה של לירז לקידומם של צעירי העיר וכן המשך פעילות מיטבית ברחבי העיר בתחומים השונים“.

משתתפת בתכנית, שיראל:

הגעתי למפגש הראשון מלאה ברעיונות ומחשבות וממש לא סגורה על הכיוון שלי. אבל המפגשים בתור התחלה, לעצמי, היו מעיין נקודה לעצור, לחשוב ולארגן את המחשבות שלי , ככה שכל מפגש עזר לי לחשוב קדימה בתחום ספציפי ולשכוח לרגע מכל הדברים שהראש מתעסק בהם. כל יום הייתי מתעוררת עם רעיון חדש שלמה מתאים לי ללמוד“, והיום בערב אני ממלאת טופס מועמדות. זה לגמרי מסכם את התהליך הארוך של להגיע להחלטה ולהבין מה אני רוצה, בעתיד הקרוב והרחוק“. 

צילום: דוברות עירית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter