באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

צינור הקונדנסט לבז”ן לא יעבור דרך העיר

צינור הקונדנסט לבז”ן לא יעבור דרך העיר

הישג ענק ליקנעם

צינור הקונדנסט לבז”ן לא יעבור דרך העיר.

רה”ע: סימון אלפסי: ניצחון גדול. ההחלטה היא בשורה של ממש ליקנעם ולאזור כולו

הישג אדיר ליקנעם: לאחר מאבק ארוך וממושך, הוועדה המחוזית לתכנון ובניין במחוז חיפה הודיעה שאין כוונה לקדם את המשך הקו בין חגית לבז”ן, דרך יקנעם. עוד הוסיפה הוועדה שהובלת הקונדנסט נעשית בחלופה אחרת – דרך קו קצא”א. ההחלטה מהווה בשורה של ממש ליקנעם ולאזור כולו.

ההחלטה היא רבות פועל יוצא של מלחמתו חסרת הפשרות של ראש העיר, סימון אלפסי יחד עם שותפים נוספים ועם מטה המאבק. מלחמה שכללה בין היתר התנגדויות בבתי משפט ובוועדות התכנון האזורית והמחוזית. רה”ע שהתנגד לכל מעבר של הצינור דרך יקנעם לא היה מוכן להתפשר על פחות מכך, ולהחלטה שהתקבלה לאחר דיונים רבים חשיבות רבה, הן ליקנעם והן לאזור כולו. לאור ההחלטה הולכת הקונדנסט מלווייתן לא תעבור כלל דרך יקנעם, אלא דרך צינור קצא”א – כביש 4 לבתי הזיקוק לנפט.

הצלחה זו מצטרפת להצלחה למנוע את הקמת אסדת הגז באתר חגית ולהקימה בים. אין ספק שבזכות שתי ההחלטות הללו ייהנו תושבי יקנעם והאזור מאיכות חיים גבוהה יותר ומסביבה ירוקה יותר.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“בשורה אדירה ליקנעם ולאזור כולו. אני מאוד שמח שהמאבק חסר הפשרות שניהלנו והובלנו הצליח והתקבלה ההחלטה שהקונדנסט לא יעבור כלל דרך יקנעם. לאורך כל הדרך נלחמתי ועמדתי על דרישתי החד משמעית שהצינור לא יעבור בשום דרך דרך יקנעם, והתחייבתי מראש שהעירייה לא תיתן אישור לכך. ההישג המשמעותי הזה ישפיע על איכות החיים של תושבי העיר והאזור, והם ימשיכו ליהנות מאיכות חיים גבוהה ומסביבה ירוקה ונקייה. העובדה שהצלחנו על אף החלטת ממשלה להעביר את האסדה מחגית לים, והעובדה הנוספת עתה שהקונדנסט לא יעבור דרך יקנעם, מוכיחות שכאשר מנהלים מאבק נכון וצודק אז מצליחים. אני מודה למטה המאבק ולכל מי שלקח חלק ותרם. יחד נמשיך להוביל את יקנעם וניתן לתושבים איכות חיים גבוהה”.

צילום (ארכיון): דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter